1
Petrolul
Irobiso 58'

Asa am trait Universitatea Craiova - Petrolul

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti, partida din etapa a 14-a in prima liga.

22:51

Trei puncte mari obtinute de Craiova, cu revenire de la 0-1 in meciul cu Petrolul.

90'

Craiova incheie meciul in ofensiva si Rogulijc a ratat cu o lovitura de cap golul de 3-1. Marcel Birsan pune capat partidei.

90'

Gol Rivaldinho!

Centrare din dreapta si Rivaldinho marcheaza cu capul dintre cei doi fundasi centrali ai Petrolului. Excelenta si centrarea lui Rogulijc.

84'

Dumitriu patrunde in dreapta si paseaza in careu pentru aparitia lui Ivanovski. Sut din prima peste poarta.

81'

Vatajelu urca in atac si trimite in forta. Mingea ocoleste de putin poarta.

77'

Jair trimite putin pe langa poarta. Ocazie pentru Petrolul.

76'

Gol Campanu!

Craiova egaleaza prin Campanu dupa o faza fixa. Valceanu a respins in fata sutul din lovitura libera si pe urmarire Campanu a trimis in poarta pentru 1-1.

69'

Ocazie ratata de Craiova la capul lui Rogulijc din centrarea lui Bancu. Mingea a trecut putin alaturi.

66'

Markovic patrunde in careu si suteaza pe poarta. Minge retinuta de Valceanu.

58'

Gol Irobiso!

Petrolul deschide scorul dupa o faza fixa. Arlauskis a respins in extremis la capul lui Huja, dar n-a mai avut ce face la reluarea lui Irobiso.

46'

Start de repriza secunda.

21:47

Pauza in Banie. 0-0 dupa primele 45 de minute.

44'

Valceanu iese si blocheaza in extremis la patrunderea lui Hanca.

40'

Valceanu respinge peste bara sutul lui Baiaram deviat.

33'

Bancu respinge in extremis din fata portii la o centrare din stanga. Huja aproape de gol.