2
CS Mioveni
Rusu 40' 35'

Asa am trait Universitatea Craiova - Mioveni

Etapa a 14-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata seara, cu meciul Universitatea Craiova - CS MIoveni.

90'

Gol Markovic!

Markovic inchide tabela cu un sut la vinclu de la peste 25 de metri pozitie centrala.

86'

Gol anulat celor de la Mioveni pentru o pozitie de offside la Garutti.

84'

Gol Ivan!

Poker reusit de Andrei Ivan. Golul patru marcat din pasa lui Houri.

79'

Fabuloasa interventia lui Ducan la reluarea lui Gustavo din 8-10 metri.

78'

Cristea in locul lui Iacob la oaspeti.

76'

Ducan blocheaza in extremis sutul lui Ivan.

68'

Dubla schimbare si la Universitatea Craiova: Ivanov in locul lui Cimpanu si Markovic in locul lui Koljic.

68'

Houri suteaza pe langa poarta dupa o minge miscata in scurt.

67'

Iacob se alege cu galben dupa un fault asupra lui Ivan in marginea careului propriu.

62'

Dubla inlocuire la Mioveni: Buziuc in locul lui Sanoh si Toma in locul lui Panait.

46'

S-a reluat meciul. Gustavo in locul lui Cretu la Craiova si Radescu in locul lui Serbanica la Mioveni.

19:49

Pauza la Craiova dupa o prima repriza nebuna cu cinci goluri in meniu.

45'

Gol Ivan!

Andrei Ivan transforma din nou de la punctul cu var si reuseste hattrick-ul.

45'

Al doilea penalty acordat pentru Universitatea Craiova in aceasta repriza.

40'

Gol Rusu!

Mioveni egaleaza pe tabela prin acelasi Rusu, jucator demarcat la limita offside-ului de langa Screciu.

35'

Gol Rusu!

Mioveni reduce din diferenta dupa o faza dezvoltata in flancul stang de urcarea lui Serbanica. Acesta a centrat in fata portii de unde Rusu a reluat pentru 2-1.

20'

Gol Ivan!

Craiova isi dubleaza avantajul dintr-o lovitura de la 11 metri transformata in gol de acelasi Ivan. Sut pe jos in dreapta lui Ducan.

17'

Gol Ivan!

Craiova pacaleste jocul la offside al celor de la MIoveni si Andrei Ivan marcheaza dupa ce l-a driblat chiar si pe portarul Ducan.

14'

Ducan respinge sutul lui Ivan pe coltul scurt.

10'

Daniel Serbanica (Mioveni).

1'

A inceput meciul din Banie.

0'

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Capatana, Screciu, Gaman, Bancu - Nistor, Cretu, Houri - Cimpanu, Koljic, Ivan.

CS Mioveni: Ducan - Balaur, Iacob, Garutti - Oancea, Sanoh, Panait, Clerpka, Serbanica - Balanaru, Rusu.

12:27

Avancronica

Universitatea a marcat cel putin un gol in 11 dintre cele 13 partide jucate in editia curenta.

CS Mioveni este echipa cu cel mai slab atac din Liga 1, doar sapte goluri marcate, dintre care patru in urma unor faze fixe.

Cele doua echipe se vor intalni pentru intaia oara in principala competitie interna.

Doar o infrangere in precedentele opt jocuri disputate in campionat pentru Universitatea Craiova cu Reghecampf pe banca, in rest au sase victorii si un egal.