0
0
Otelul Galati

LIVE U. Craiova - Oțelul Galați

Universitatea Craiova primește astăzi, de la ora 21:30, vizita Oțelului din Galați. Amănunte live în această pagină. Este ultimul meci al etapei a doua.
Forumul Etapei - Comentează etapa la cald și la rece

23:34

Finald e meci. Craiova a avut trei bare și a fost la un pas de autogol. 70% posesie și 70% dueluri câștigate, 20 de șuturi spre poartă - Craiova a obținut doar un punct, greu de digerat.

90'

8 minute de prelungiri.

87'

Fanii olteni fluieră din tribune, nu le convine acest 0-0.

81'

Căpățână deviază spre poarta Craiovei mingea și este la un las de autogol, Bancu face o foarfecă și scoate de pe linia porții. La un pas de a deschide scorul, Oțelul!

71'

Uriață ocazie a lui Mitriță, singur cu portarul trage spre poartă, apără Stoian.

52'

Mitriță șutează slab pe poarta Oțelului.

46'

Începe a doua repriză.

22:23

Trei bare ale Craiovei, o dominare clară a gazdelor, dar fără noroc.

45'

Pauză!

45'

Fatai (Oțelul)  șutează pe lângă poarta Craiovei.

45'

Pasă excelentă pentru Ivan, care intră în viteză în careul Oțelului, dar este deposedat excelent prin anulecare de Ghiocel. Excelntă interveție a lui Ghiocel.

45'

Mitriță șutează violent în transversală, a treia bară a Craiovei în această repriză!

42'

Bară a lui Căpățână, pentru a doua oară în această repriză pentru Craiova, după cea a lui Ivan.

25'

Migtriță șutează bine, dar pe lângă poartă. Se arată și ofsaid la Ivan.

18'

Pauză de hidratare, e sete la băieți.

15'

Bară Craiova. Ivan șutează în bară. Portarul Stoian (Oțelul) a deviat mingea care a lovit bara. Altfel, era gol.

11'

Mitriță lasă mingea să treacă foarte bine pe linia careului Oțelului, apărarea oaspeților nu mai știe pe unde e balonul, șutează Danciu puțin pe lângă poartă.

11'

Fatai (Oțelul), cel care a „faultat” mai devreme în atac șutează acum de la 18 metri, puternic, dar peste poarta gazdelor.

10'

Oțelul are prima fază periculoasă, Pop centrează în careu, se fluieră fault în atac, nici vorbă de așa ceva.