3
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait Sepsi - Poli Timisoara. Dubla reusita de Fulop

Etapa a 10-a din playout a debutat, marti seara, cu duelul dintre Sepsi Sf.Gheorghe si ACS Poli Timisoara, o partida cu implicatii majore in lupta pentru evitarea retrogradarii. Apasati aici pentru live video

20:27

84'

Gol Tandia!

Tandia suteaza din lovitura libera, mingea e deviata si-l pacaleste pe Straton. Nimic de facut pentru Timisoara care e KO.

83'

Cartonas rosu !

Canu vede al doilea galben si este eliminat. Neaga se retrage resemnat pe banca.

80'

Gol Fulop!

Fulop inscrie cu exteriorul si majoreaza avantajul celor de la Sepsi.

73'

Fulop iertat de al doilea galben si de eliminare la un fault evident comis asupra lui Canu.

69'

Straut centreaza in careu si Oliva reia cu capul. Prinde Niczuly.

62'

Momente de presiune pentru Timisoara, insa banatenii nu reusesc sa puna probleme la poarta gazdelor.

55'

Petrovikj intra in locul lui Oliveira la gazde.

46'

Birsan fluiera startul partii secunde. Vestile despre Harut sunt bune. Acesta a ajuns la spital si va fi supus unui examen tomograf dupa lovitura incasata din partea lui Kuku la un duel aerian in prima repriza.

19:23

Pauza la Sf.Gheorghe.

45'

Gol Fulop!

Istvan Fulop transforma lovitura libera si Sepsi intra in avantaj la cabine. Straton a ramas tintuit pe linia portii.

45'

Canu il opreste prin fault pe Tandia si este avertizat.

45'

Dalmau il gaseste in careu pe Hamed si acesta trimite peste poarta.

45'

Niczuly respinge sutul puternic trimis de Roman din afara careului. Un joc pe contre in acest final de repriza.

41'

Intra Birnoi in locul lui Harut la ACS Poli Timisoara.

40'

Kuku primeste cartonasul rosu din partea lui Birsan. Publicul nu este de acord si striga "hotii, hotii", dar decizia e una corecta.

37'

Harut este transportat in ambulanta si va lua drumul spitalului. Gest admirabil din partea publicului covasnean care aplauda.

36'

A doua ambulanta isi face aparitia pe teren. Harut in continuare nemiscat, se lasa linistea pe stadion. O lovitura primita in cap si o cazatura cu fata in jos. Imagini greu de privit.

36'

Panica maxima pe teren dupa o ciocnire intre Harut si Kuku. Ambii jucatori raman nemiscati pe teren, intervine rapid ambulanta.

35'

Kuku isi revine primul, dar sunt probleme mari cu Harut.

31'

Seroni respinge de pe linia portii mingea trimisa de Hamed.

30'

Oliva si Straton au ezitat la o centrare in careul timisorean, o faza care era sa-i coste pe banateni.

23'

Rat suteaza din afara careului o minge respinsa de apararea celor de la Sepsi. Sutul e unul pe poarta, dar Niczuly e atent si retine fara emotii.

18'

Kuku ramane singur cu Straton si trage in portarul timisorean. Fanion ridicat de la margine pentru un offside.

16'

Vasvari suteaza pe langa poarta. Una dintre putinele actiuni de pana acum.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

18:52

Sepsi: Niczuly - Dalmau, Viera, Ursu, Sato - Fulop, Ghinga - Oliveira, Tandia, Hamed - Kuku;

ACS Poli: Straton - Străuţ, Cînu, Şeroni, Raţ - Vaşvari, Haruţ - Munteanu, Roman, Oliva - Drăghici

11:25

Ultima oara cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 2-2, pe Dan Paltinisanu din Timisoara. Un meci in care fiecare dintre formatii a trecut pe rand la conducere, banatenii obtinand in extremis un punct prin reusita lui Seroni din minutul 89.

11:24

Singura victorie inregistrata in disputele directe s-a produs pe 2 februarie 2018 dupa golul marcat in minutul 87 de Attila Hadnagy.

11:23

Palmaresul intalnirilor directe intre Sepsi si ACS Poli Timisoara cuprinde doar trei meciuri. O victorie obtinuta de Sepsi (1-0) si doua rezultate de egalitate au fost consemnate.

11:22

ACS Poli Timisoara n-a mai castigat in deplasare din 11 septembrie 2017, cand invingeau pe Dinamo, cu 2-1. Au urmat cinci remize si nu mai putin de sapte infrangeri.

11:22

O singura infrangere a suferit Sepsi in precedentele sapte meciuri disputate pe teren propriu, 0-2 cu Concordia Chiajna. In rest covasnenii au patru victorii si doua remize.