2
Voluntari
Capatana 70' Belu 68'

Asa am trait Sepsi - Voluntari

A 4-a etapa din playout a debutat, marti seara, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - FC Voluntari. Partida a fost live text in aceasta pagina.

21:51

94'

Istvan Fulop trimite cu capul din centrul careului si mingea loveste bara transversala!

90'

Vasvari nu prinde poarta cu un sut in forta din 16 metri.

88'

Cojocaru retine mingea reluata de Diaz din apropiere. Sansa ratata de Sepsi.

78'

Dimitrov suteaza peste poarta din actiune. O faza care incinge spiritele. Dimitrov si Pascanu avertizati cu galben.

70'

Gol Capatana!

Ilfovenii sunt dezlantuiti si Capatana puncteaza pentru 2-1 in favoarea Voluntariului.

68'

Gol Belu!

In cele din urma Voluntariul marcheaza si golul lui Belu-Iordache e validat corect de arbitru.

65'

Voluntariul egaleaza dupa o faza incalcita de la coltul terenului. Pascanu a trimis in poarta, dar in cele din urma golul ilfovenilor este invalidat pentru o semnalizare de la margine.

64'

Niczuly respinge peste poarta sutul lui Capatana. O noua sansa pentru Voluntari.

57'

Centrare din stanga si Capatana rateaza incredibil egalarea cu un sut din 6 metri direct pe Niczuly.

46'

S-a reluat jocul.

20:47

Horia Mladenovic fluiera finalul primei reprize.

33'

Ocazie pentru Voluntari prin Sanoh. Respinge Vasvari in extremis.

14'

Safranko reia cu capul pe langa poarta.

12'

Cojocaru se opune la sutul lui Dimitrov.

8'

Istvan Fulop trimite mingea in poarta, dar golul nu este validat pentru ca n-a vazut nimeni ca balonul a depasit linia portii.

1'

Gol Carnat!

Sepsi deschide scorul prin Carnat in secunda 27.

1'

A inceput meciul.

0'

Sepsi: Niczuly – R. Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan – Vașvari, I. Fulop – M. Ștefănescu, Achahbar, Carnat – Safranko;

Voluntari: V. Cojocaru – Belu Iordache, C. Achim, Pașcanu, Kocic – Căpățînă, De Lucas, I. Gheorghe – Sanoh, Simonovski, Mățan;

20:11

Cele două echipe s-au mai întâlnit de opt ori în principala competiţie internă, covăsnenii şi-au trecut în cont o victorie, ilfovenii s-au impus de trei ori, iar alte patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Ambele dispute din sezonul regular 2019/2020 s-au terminat fără gol marcat.

16 februarie 2020, Sepsi OSK - FC Botoşani 0-1: a fost singura înfrângere suferită de covăsneni în ultimele șapte partide disputate acasă, în rest au patru succese şi două rezultate de egalitate.

Trei victorii, patru remize şi șapte înfrângeri este palmaresul înregistrat de ilfoveni pe teren advers.