2
FC Voluntari
Balan 90' Marinescu 45'

Asa am trait Sepsi - Voluntari 2-2

Am transmis live text ultimul meci din etapa secunda a playout-ului, partida Sepsi Sf.Gheorghe - FC Voluntari. Un meci in premiera disputat la Sf.Gheorghe in Liga 1. Apasati aici pentru live video.

22:41

90'

Vine si replica gazdelor la sutul lui Tandia din voleu. Mingea se duce pe langa poarta.

90'

Ivanovic rateaza incredibil cu stangul din interiorul careului. Voluntariul domina finalul meciului.

90'

Gol Balan!

Balan aduce egalarea pentru Voluntari cu o lovitura de cap din fata portii.

85'

Deac suteaza pe langa poarta gazdelor.

71'

Gol Fulop!

Fulop transforma si de aceasta data cu un sut in forta. Sepsi preia conducerea.

70'

Al doilea penalty acordat gazdelor si al treilea in meci la un fault comis de Cazan in duel cu Hadnagy.

69'

Patrick Petre intra in locul lui Hamed.

60'

Obsivac trimite cu capul in bara si de acolo mingea ajunge in bratele lui Minca. Sansa uriasa de gol pentru gazde.

56'

Bucurica nu mai poate continua si va transportat direct la spital cu ambulanta.

53'

Fulop e faultat grosolan in careu, dar primeste galben pentru simulare. Adevarul e ca n-a stiut sa cada.

49'

Gol Fulop!

Fulop egaleaza din lovitura de la 11 metri.

48'

Penalty pentru Sepsi la caderea lui Hamed in careul oaspetilor.

46'

Se reia partida.

21:32

Pauza la Sfantu Gheorghe.

45'

Gol Marinescu!

Marinescu il tintuieste pe Rimniceanu pe linia portii si deschide scorul cu un sut pe jos.

44'

Balan este luat in brate de Viera, cade si obtine lovitura de la 11 metri. Spectatorii isi aduc brusc aminte ca stiu limba romana si scandeaza "hotii, hotii". In maghiara de pana acum n-ar fi inteles nimeni nimic.

37'

Minca retine sutul lui Fulop din actiune.

33'

Actiune rapida a gazdelor prin Tandia in zona centrala. Acesta continua in dreapta pentru Dalmau, dar centrarea lasa de dorit.

22'

Corner pentru gazde la patrunderea lui Hadnagy. A aparut Balaur si a indepartat balonul.

16'

Minge in careu la Hamed, insa acesta suteaza in blocajul unui adversar.

10'

Faza rapida a gazdelor cu Hamed in flancul stang. Centrarea acestuia e retinuta de Minca.

8'

Faza fixa pentru ilfoveni din preajma careului gazdelor. Benzar suteaza in zidul celor de la Sepsi.

4'

Lazar este avertizat pentru un fault la centrul terenului.

2'

Fulop nimereste bara cu un sut din lovitura libera. Se dicteaza corner pentru gazde!

1'

Catalin Popa fluiera startul meciului. Aproape 5000 de spectatori in tribunele cochetei arene de la Sf.Gheorghe. Terenul este unul impecabil.

20:56

Sepsi: Rîmniceanu - Dalmau, Viera, Obsivac, Sato - Ghinga, Gorrin -Tandia, Fülöp, Hamed - Hadnagy

FC Voluntari: Mincă - Balaur, Bucurică, Cazan, Pleașcă - Marinescu, Lazăr, Căpățână, Ivanovici - Benzar, Bălan