1
0
Dunarea Calarasi

Victorie scurta pentru Sepsi si echipa lui Neagoe e pe podiumul provizoriu

Liga 1 Betano continua cu etapa a 7 dupa dusul rece suferit de echipele romanesti prezente in playoff-ul Europa League. Runda a fost deschisa de meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Dunarea Calarasi, vineri, de la ora 19:30. Apasati aici pentru live video

Echipa covasneana s-a impus, cu 1-0, printr-un gol marcat de macedoneanul Simonovski in minutul 2 al partidei.

In urma acestui succes, Sepsi acumuleaza 11 puncte si urca pe locul trei in clasamentul din Liga 1 Betano.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovici, Sato - Vaşvari, Fulop - Drăghici, Tandia (Hamed '62), Nouvier (Hadnagy '84) - Simonovski (Karnitskiy '75). Antrenor: Eugen Neagoe;

Dunărea Călăraşi:Straton - Grigorov, Dobrosavlevici, Şandru (Munteanu '65), Ispas - Kanda (Mediop '77), Puşcaş, Simion, Pană - Valentin Alexandru, Mezu (Honciu '55). Antrenor: Dan Alexa;

Cartonaşe galbene: Simonovski '40 / Simion '27, Alexandru '45, Dobrosavlevici '50, Ispas '73;

Andrei Antonie din Bucuresti a arbitrat meciul la centru.

21:23

Final de partida si o victorie la limita pentru Sepsi.

89'

Cea mai mare ocazie a oaspetilor in acest meci este ratata de Puscas. Acesta profita de o iesire gresita din poarta a lui Niczuly, insa mingea este scoasa de Draghici din apropierea liniei portii.

85'

Hadnagy in locul lui Nouvier la gazde.

74'

Viera reia cu capul o minge centrata din lovitura libera si mingea cade pe plasa portii oaspetilor.

73'

Ispas de la oaspeti este si el avertizat.

50'

Dobrosavlevici vede cartonasul galben.

45'

Alexandru il lasa la pamant pe Vasvari si se alege la randul sau cu un galben.

40'

Avertisment primit de Simonovski pentru calcarea unui adversar.

33'

Oaspetii ameninta poarta prin Puscas cu o lovitura de cap din sase metri la o centrare din corner. Mingea se duce peste buturile lui Niczuly.

30'

Centrare din corner si Simonovski reia in bara cu o lovitura de cap.

30'

Simonovski cauta poarta cu un sut de la peste 20 de metri. Straton se intinde si respinge in corner.

27'

Simion vede primul avertisment al meciului.

22'

Actiune rapida a oaspetilor in dreapta si Alexandru cauta poarta din marginea careului.

12'

Puscas reia de pe linia careului de 16 metri. Mingea ajunge cuminte in bratele lui Niczuly.

11'

Calarasiul face presing in jumatatea gazdelor, dar cei de la Sepsi n-au o problema in a iesi cu mingea la picior.

6'

Lovitura libera pentru oaspeti. Kanda suteaza in zidul lui Sepsi.

2'

Gol Simonovski!

Macedoneanul Simonovski deschide scorul cu o lovitura de cap din fata portii dupa o actiune a gazdelor pe flancul drept.