1
Craiova
Koljic 88'

Asa am trait Sepsi - Craiova

Vicecampioana CS Universitatea Craiova a inceput cursa pentru titlul din acest sezon la Sf.Gheorghe. Meciul a fost live text pe onlinesport.ro dupa ora 18:00.

19:53

Final de meci.

88'

Gol Koljic!

Craiova deschide scorul prin Koljic dintr-o pozitie suspecta de offside. Barbut a tras la poarta si bosniacul pe faza a impins mingea in poarta de langa bara a doua.

73'

Trage Nistor mult pe langa poarta dupa o faza creata de Bairam.

71'

Vatajelu respinge centrarea lui Purece in sase metri. Sepsi preseaza in cautarea golului.

68'

Purece trimite pe langa poart din alergare.

58'

Pigliacelli se opune golului la capul lui Aganovic.

18:48

Pauza la Sf.Gheorghe.

45'

Koljic suteaza peste poarta.

44'

Eroare a lui Pigliacelli care paseaza la adversar. Stefanescu ezita si paseaza lui Carnat in offside.

42'

Mihaila il ia la tinta pe Niczuly cu un sut din doi metri.

35'

Balasa se resimte dupa un duel aerian.

27'

Gol anulat celor de la Sepsi pentru un offside.

23'

Pauza de hidratare. Jucatorii vin la margine pentru a primi si indicatii din partea antrenorilor.

20'

Ivan patrunde in careu si obtine cornerul dupa un duel cu Stefan.

19'

Centrare imprecisa a lui Vladoiu si un alt atac irosit de olteni.

16'

Balasa se arunca in careul gazdelor ca in bazin la un corner de pe dreapta.

12'

Centrare in careul oltenilor, respinge Marius Constantin.

7'

Sansa de gol ratata de Sepsi prin Mitrea. Lovitura de cap blocata de Pigliacelli.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

0'

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Deligiannidis, Fulop, Vaşvari, Purece - Ştefănescu, Carnat.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, M. Constantin, Bălaşa, Bancu - Mateiu, Nistor, Cicâldău - Ivan, Koljic, Mihăilă.

11:41

Universitatea Craiova conduce cu 5-3 in palmaresul intalnirilor direct, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Sepsi a castigat ultimele doua meciuri directe, cu 1-0.

La Sf.Gheorghe echipa covasneana s-a impus cu 1-0 in noiembrie 2019, gol Safranko in minutul 8.