1
Chindia
Chamed 69'

Asa am trait Sepsi - Chindia. Deschidere de scor in partea secunda

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Chindia Targoviste, meci din etapa a 8-a in playout.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de opt ori in principala competitie interna, de trei ori s-au impus covosnenii, un joc a fost castigat de damboviteni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Ambele partide din sezonul regulat 2021-2022 s-au terminat la egalitate, 1-1 pe terenul Chindiei (marcatori Cristian Cherchez, respectiv Stefan Askovski) si 0-0 la Sf. Gheorghe.

Cristiano Bergodi este fara victorie in duelurile din Liga 1 cu Emil Sandoi, palmaresul disputelor directe cuprinzand doua remize si doua succese Sandoi.

16:26
90'
Luckassen vede si el cartonasul galben. Final tensionat de meci.
90'
Cristiano Bergodi este eliminat cu rosu direct, dupa ce a intrat pe teren pentru a-i cere socoteala lui Radu Petrescu.
90'
Galben incasat de Florea, capitanul oaspetilor.
86'
Askovski patrunde in zona centrala si trage slab spre poarta.

71'

Gol Golofca!

Sepsi revine rapid la conducere prin Golofca dupa o patrundere in zona centrala.

69'

Gol Chamed!

Chindia egaleaza prin Chamed dupa o eroare comisa de Dimitrov.
68'
Florea obține lovitura libera in duel cu Aganovic la marginea careului gazdelor.
62'
Bărbuț trimite din afara careului si mingea sterge bara.

61'

Gol Aganovic !

Sepsi deschide scorul prin Aganovic cu o reluare din cadere la pasa lui Stefanescu.
46'
15:20
0-0 dupa primele 45 de minute.
42'
Sepsi iese pe contraatac si Tudorie trimite cu capul pe langa. Stefanescu era mai bine plasat in spate.
42'
Popadiuc suteaza in zid dintr-o lovitura libera.
39'
Niczuly blocheaza sutul lui Dulca din cadere. Corner ramas fara rezultat.
34'
Galben si pentru Serban asupra lui Stefanescu.
33'
Stefanescu vede primul galben al meciului pentru un fault la Dulca.
32'
Paun reia cu capul pe poarta. Cabuz atent acolo.
30'
Mingea ocoleste de putin poarta la sutul lui Aganovic de la distanta.
25'
Balasa suteaza peste poarta.
23'
Bărbuț trage din careu si mingea iese afara din blocajul lui Tudorie.
20'
Passaglia rateaza singur cu portarul.
18'
Mitrea reia peste poarta dupa o centrare din corner.
18'
Tudorie preia pe piept in careu si este blocat de Celea. Corner pentru Sepsi
17'
Scapa de galben Popadiuc dupa o talpa la Dimitrov.
15'
Popadiuc suteaza in blocajul lui Balasa.
13'
Florea il vede iesit pe Niczuly si incearca finalizarea de la centrul terenului.
11'
Mai prezenta in joc Chindia. Florea gaseste poarta cu un sut de la distanta.
10'
Butean nu mai poate continua si e înlocuit cu Celea (Chindia).
8'
Ocazie pentru Chindia la reluarea lui Popadiuc pe poarta din centrarea lui Chamed. A respins Niczuly in corner.