2
FC Botosani
Bordeianu 56' Bus 45'

Asa am trait Sepsi - Botosani 0-2

Am transmis in aceasta pagina meciul Sepsi Sf.Gheorghe si FC Botosani, penultima partida a etapei a 16-a in Liga 1 Betano. Click aici pentru video cu live stream legal.

19:54

Final de meci.

90'

Astafei rateaza din pozitie favorabila. Minge pe jos blocata cu piciorul de Cobrea.

90'

Meciul este prelungit cu trei minute.

86'

Terenul a devenit o mare de alb din cauza stratului de zapada depus cu generozitate.

83'

Bordeianu trimite pe langa poarta dintr-o situatie singur cu portarul.

81'

Oaida incearca o executie tehnica din sase metri la centrarea lui Kuku. Mingea iese afara.

79'

Cartonas rosu !

Hadnagy primeste al doilea galben si este eliminat din joc.

77'

Conditii din ce in ce mai vitrege la Brasov. Vizibilitate e scazuta si terenul tot mai greu.

68'

Ninge din ce in ce mai tare la Brasov. Vorbim chiar de un viscol.

56'

Gol Bordeianu!

Startul bun de repriza secunda al Botosaniului se vede si pe tabela. Bordeianu dubleaza avantajul oaspetilor cu o minge din marginea careului deviata de Burlacu.

49'

Acelasi Morutan rateaza o noua sansa de gol dupa o patrundere cu mingea la picior in careul advers.

48'

Faza luata pe cont propriu de Morutan care suteaza pe langa poarta.

46'

Se reia jocul fara vreo schimbare in cele doua tabere.

18:51

Pauza in meciul de la Brasov.

45'

Gol Bus!

Bus transforma cu o executie sigura de la punctul cu var.

45'

Petrovikj intervine asupra lui Roman in suprafata de pedeapsa si se dicteaza lovitura de la 11 metri pentru Botosani.

31'

Miron isi salveaza echipa la devierea lui Kuku din centrarea lui Roman. Cea mai mare ocazie pentru Botosani.

28'

Momente bune in jocul celor de la Sepsi, mai prezenti in ofensiva covasnenii. A inceput din nou sa ninga la Brasov si vantul sufla destul de tare.

9'

Petrovikj reia cu capul pe langa poarta.

4'

Cobrea iese din poarta si respinge din fata lui Petre.

1'

George Gaman fluiera startul meciului de la Brasov. Conditii de iarna sub Tampa.

18:03

Sepsi Sf. Gheorghe: Miron - Răduţoiu, Dima, Damian, Grecu - Petrovikj, Ghinga - Fulop, Herea, Petre - Hadnagy;
FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Burcă, Miron, Dumitraş - Tincu, Bordeianu - Buş, Moruţan, Roman - Kuku.