0
0
U Craiova 1948

Asa am trait Rapid - U Craiova 1948

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Rapid - U Craiova 1948 care inchide etapa a 14-a in CASA Liga 1.

22:24

Iulian Calin a pus capat partidei.

90'

Sutul lui Marquet e deviat de zidul giulestean, apoi Cl.Balan il faulteaza pe Moldovan.

90'

Busu obtine lovitura libera in preajma careului giulestean si un galben pentru Grigore.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

82'

Craiova 1948 obtine o lovitura libera la alunecarea lui Alexandru Albu.

74'
73'

Meciul e oprit dupa aparitia unui scandal intre Sapunaru (capitanul Rapidului) si oamenii din tribuna aflati in anturajul lui Adrian Mititelu Jr.

72'

Ramane 0-0 dupa cea mai controversata faza a meciului. Compagno reia spre poarta si Moldovan respinge de pe linia portii. In absenta unei tehnologii video se merge pe mana arbitrului.

67'

Sapunaru misca mingea pentru sutul lui Sefer. Mingea prinde poarta, dar acelasi Mogosanu se dovedeste de netrecut. Respinge formidabil in corner. Al 9-lea pentru Rapid.

66'

Lovitura libera indirecta obtinuta de giulesteni prin Albu la contra pusa de Busu in 20-22 de metri pozitie centrala.

64'

Ondaan semneaza cea mai importanta ocazie a Craiovei. Sut din lovitura libera care ocoleste de putin vinclul.

56'

Inca o interventie a lui Mogosanu. De aceasta data la sutul pe jos trimis de Ionita.

52'

Un adevarat asediu al giulestenilor la poarta lui Mogosanu.

49'

Dubla ocazie pentru Rapid la aceeasi faza. Adrian Balan scapa in careu si e blocat de Mogosanu. Mingea respinsa de Busu ajunge la noul intrat Alexandru Ionita care trage pe langa poarta.

46'

21:18

Pauza in meciul de la Mioveni intre Rapid si U Craiova 1948. In continuare 0-0 pe tabela.

45'

Acelasi Mogosanu iese si retine o minge care il cauta pe Ad.Balan.

45'

Mogosanu retine sutul lui Sefer din interiorul careului.

43'

Albert Stahl (Rapid).

42'

Primul corner al oltenilor in acest meci. Rapid are deja nu mai putin de 7 lovituri de la coltul terenului.

40'

Morais are nevoie de ingrijiri medicale. Nu e ceva grav si va continua jocul.

24'

Iulian Calin fluiera un fault in atac comis de Alami asupra lui Busu.

21'

Mogosanu se opune golului la sutul lui Alexandru Albu.

18'

Sut al lui Sefer putin peste poarta Craiovei 1948.

16'

Alami (Rapid).

14'

Super parada Mogosanu la sutul lui Ad.Balan din interiorul careului.

1'

A inceput meciul de la Mioveni.

0'

Rapid: Moldovan – Belu, Sapunaru, Grigore, Morais – A.Albu, Crepulja, Sefer – Alami, Ad.Balan, Stahl. Antrenor: Mihai Iosif.

U Craiova 1948: Mogosanu – Negru, Diallo, Huyghebaert, Busu – Asamoah, C.Albu – Sidibe, Baeten, Raicea – Compagno. Antrenor: Flavius Stoican.

10:30

Avancronica

Rapid - CFR Cluj 2-0 a fost singura victorie reusita de giulesteni in ultimele sapte etape, in rest au trei remize si trei infrangeri.

Craiovenii au primit cel putin un gol in fiecare dintre cele sapte deplasari din acest sezon.

Doua echipe care au promovat la brat in Liga 1 sezonul trecut.

U Craiova 1948 a castigat toate cele trei confruntari cu Rapid din sezonul 2020/21, la finalul caruia oltenii au obtinut promovarea de pe primul loc, iar Rapid s-a clasat pe locul secund.

Giulestenii au promovat matematic dupa o infrangere cu U Craiova 1948, scor 1-3 la Buftea.

Echipa lui Adrian Mititelu castigase cele doua meciuri de pe teren propriu cu Rapid, scor 1-0 in playoff si 5-0 in sezonul regular din Liga 2.

Acum, in Liga 1, Rapid are un avans de 10 puncte fata de U Craiova 1948.