1
CFR Cluj
Muhar 54'

Asa am trait Rapid - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Rapid - CFR Cluj din etapa a 16-a in prima liga.

23:03

90'

Belgianul Emmers patrunde in careu si trage in bara. Mingea a fost usor deviata si e corner pentru Rapid.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

78'

Roger in locul lui Deac la CFR. Banderola de capitan ajunge pe bratul lui Burca.

71'

Gol Dugandzic!

Rapid revine la conducere prin Dugandzic. Sut imparabil din 11 metri pentru 2-1.

69'

Penalty pentru Rapid, al doilea in acest meci.

65'

Deac recupereaza in jumatatea adversa si e tinut din spate de Kait. Galben pentru mijlocasul estonian.

63'

Dugandzic in locul lui Ionita la Rapid. Croatul incepuse sezonul in tricoul CFR-ului.

56'

Ciocnire dura intre Sapunaru si Malele. Fundasul Rapidului ramane intins pe gazon si are nevoie de ingrijiri medicale.

54'

Gol Muhar!

CFR Cluj egaleaza prin Karlo Muhar dupa o faza fixa de la coltul terenului. Centrare in sase metri si Muhar inscrie cu capul pentru 1-1.

52'

Sefer trimite din voleu putin peste poarta.

50'

Galben incasat de Ciprian Deac.

46'

Start de repriza secunda. Birligea a intrat in locul lui Petrila la oaspeti.

21:56

Rapid conduce cu 1-0 la pauza.

45'

Ocazie mare ratata de Ionita singur cu Scuffet!

45'

Cinci minute de prelungire pentru prima repriza.

42'

Emmers urca vijelios in careul CFR-ului. Respinge Braun cu un efort decisiv.

41'

Manea blocheaza sutul lui Ionita din interiorul careului.

35'

Gol Sapunaru!

Rapid deschide scorul prin Sapunaru din penalty. A tras cat a putut de tare aproape de vinclu.

35'

Penalty pentru Rapid si galben incasat de Scuffet.

33'

Faza de penalty in careul oaspetilor la o interventie a lui Scuffet asupra lui Luckassen.

27'

Petrila incearca poarta cu un sut de la distanta. Mingea trece pe langa buturile giulestene.

14'

Deac centreaza din lovitura libera si Boateng reia cu capul in bratele lui Moldovan.

12'

Ionita vede cartonasul galben pentru o intrare cu talpa din spate asupra lui Petrila.

11'

CFR trimite mingea in poarta prin Malele, insa reusita oaspetilor este invalidata pentru un offside.

3'

Primul corner al meciului apartine oaspetilor. Yuri rateaza deschiderea scorului. Albu respinge din fata lui Moldovan.