2
Dinamo
Nistor 78' Nemec 34'

Asa am trait Pandurii - Dinamo 0-2

Pentru Dinamo cuvantul de ordine in acest meci a fost victoria pentru a prinde un loc in playoff la finalul sezonului regulat. Am transmis aici meciul de la Severin live text in aceasta pagina dupa ora 20:30.

22:23

Final de partida la Severin. Dinamo castiga cu 2-0 si merge in playoff cu 41 de puncte. Este a patra victorie la rand pentru "caini" dupa venirea lui Cosmin Contra pe banca tehnica.

88'

Intrat pe teren la Dinamo pentru ultimele minute, Rivaldinho suteaza pe langa poarta.

78'

Gol Nistor!

Gol superb inscris de Nistor cu un sut din marginea careului si Dinamo este in playoff.

77'

Hamed reia periculos cu capul in bratele lui Penedo, dar de la margine se ridicase fanionul pentru offside.

75'

Maric este transportat pe brate la ambulanta si in locul lui intra italianul Cecarelli.

73'

Maric se resimte dupa o interventie in propriul careu si este scos pe margine pentru ingrijiri medicale.

67'

Avertisment pentru Busuladzic.

59'

Patrick Petre intra in locul lui Bawab.

48'

Nistor nu prinde poarta cu un sut din afara careului la o minge intoarsa de Palic.

46'

Start de repriza secunda la Severin.

21:19

Dinamo intra in avantaj la cabine dupa primele 45 de minute. Golul lui Nemec face pana acum diferenta.

36'

Firtulescu intra la gazde in locul lui Zaina.

34'

Gol Nemec!

Nemec marcheaza pentru Dinamo si la acest rezultat "cainii" sunt in playoff. Totul a pornit de la un balon recuperat de Palic in jumatatea adversa si Nemec a fost servit ideal in fata portii.

32'

Extrem de activul Bumba obtine o noua lovitura libera in jumatatea Pandurilor. Nistor trimite pentru reluarea lui Nemec, dar de la margine se ridica fanionul pentru un offside la slovac.

29'

Ocazie pentru Dinamo la sutul lui Romera din afara careului blocat de Stanca. Mingea ajunge la Bawab si acesta trimite mult alaturi.

26'

Ene este aproape de autogol la o respingere cu capul. Mingea se duce putin pe langa propria poarta.

24'

Patrundere a lui Bumba pe stanga si finalizare cu sut la poarta. Mingea se opreste in blocajul lui Ene.

20'

Nistor trimite direct pe poarta si Stanca respinge in afara careului. Dinamo ramane in presiune.

19'

Interventie rudimentara a lui Nwabueze asupra lui Bumba si Dinamo beneficiaza de o lovitura libera periculoasa in lateralul careului advers.

14'

Lovitura libera pentru Pandurii. Mingea centrata din lateralul terenului ajunge in bratele portarului dinamovist.

8'

Mare ocazie de gol ratata de Pandurii prin Zaina. Sutul acestuia din afara careului a ocolit de putin poarta.