1
0
ASA

Asa am trait Liga 1, Etapa 22: Astra - ASA

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale meciului Astra Giurgiu - ASA Tg.Mures.

21:55

90'

Minge in careu pentru Bus, acesta ramane singur cu Pap, dar nici de aceasta data nu-l poate invinge pe portarul muresean.

90'

Budescu se dovedeste extrem de egoist la o faza de contraatac, tine de minge si in cele din urma suteaza in blocajul unui adversar. Avea cel putin o varianta de pasa in lateral.

82'

Ratare incredibila din partea lui Budescu. Acesta trimite peste poarta din doar cativa metri.

79'

Minge in careu pentru Bus, acesta isi potriveste mingea pe stangul si suteaza mult peste poarta.

46'

Se reia jocul de la Giurgiu.

42'

Ionita scapa singur cu portarul si incearca un lob peste portarul Pap. Acesta blocheaza cu bratul si respinge.

36'

Pap intervine decisiv si se opune golului la sutul lui Niculae. Mare sansa de gol ratata de Astra.

33'

Sapunaru vede primul galben al meciului.

28'

Gol Seto!

Astra deschide scorul prin Seto pe fondul unei presiuni tot mai accentuate in ultimele minute. Budescu il pune in pozitie de finalizare pe Seto si japonezul inscrie cu un sut pe jos primul sau gol din acest sezon.

23'

Ionita suteaza in plasa laterala dup o incursiune personala in interiorul careului. Obtine lovitura de la colt in urma careia Sapunaru reia cu capul alaturi.

21'

Lovin rateaza singur cu portarul din interiorul careului la o pasa a lui Niculae pe contraatac.

18'

ASA replica pe un contraatac in faza a doua cu Nicolita in prim plan. Sutul acestuia din alergare se duce pe langa.

16'

Ocazie pentru Astra la pasa lui Niculae pentru Teixeira. Acesta intra in unghi si e blocat de Pap.

8'

Incursiune a lui Ionita in careul muresenilor. Finalizare cu sut pe langa poarta.