1
Gaz Metan
Romeo 51'

Codasele Juventus si Gaz Metan au facut egal sub privirile lui Mirel Radoi

Echipele Juventus Bucuresti si Gaz Metan Medias, ultimele doua clasate in Liga 1, au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 12-a din Liga 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

Gazdele au deschis scorul prin Calintaru in minutul 37 cu un sut printre picioarele portarului Greab.

Partea secunda a fost mai animata decat prima in ceea ce priveste ocaziile de poarta si la una dintre acestea mediesenii au egalat prin Romeo.

Acesta a intors frumos o minge peste adversarul direct in suprafata de pedeapsa si a inscris cu un sut la coltul scurt.

Mare ocazie de gol ratata de Juventus in minutul 57 la contraatacul lui Mazarache. Acesta n-a mai avut forta pentru un sut decisiv, portarul Greab a respins cu piciorul si pe urmarire Dzalamidze a reluat slab spre poarta.

Replica oaspetilor a venit imediat prin Popovici, al carui sut a intalnit plasa laterala.

In cele din urma s-a incheiat 1-1 si Juventus inca asteapta prima victorie din istorie in Liga 1 cu o etapa inaintea finalului turului de campionat.

Juventus Bucureşti: Stoian – Beţa (Ciprian Petre '71), Wallace, Benga, Carabela – Bărbulescu (Băjenaru '75), Mihăescu – Călinţaru, Sesar, Dzalamidze (Zaharia '62) – Măzărache. Antrenor: Marin Barbu

Gaz Metan Mediaş: Greab – Sg. Popovici, M. Constantin, Khubutia (Buziuc '46), Romeo – Sârghi, Danci, Bic – Lokaj (Mitic '66), Golubović, Olaru (Manole '46). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Beţa '68, Bărbulescu '70  / Sârghi '16, Danci '47

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu.

16:51

74'

Bic ajunge in pozitie de sut, insa trage extrem de slab spre poarta.

73'

Golubovic reia cu capul peste poarta in urma unui corner.

62'

Zaharia trimite pe langa poarta dintr-o pozitie extrem de favorabila.

59'

Replica celor de la Gaz Metan prin Popovici, al carui sut ajunge in plasa laterala.

57'

Dubla ocazie pentru Juventus dupa un contraatac purtat de Mazarache. Sutul acestuia a fost scos cu piciorul de Greab, mingea a ajuns la Dzalamidze care insa a reluat slab spre poarta.

51'

Gol Romeo!

Romeo inscrie pentru Gaz Metan cu un sut in forta la coltul scurt.

46'

S-a reluat meciul. Manole a intrat in locul lui Olariu.

15:49

Final de prima repriza.

37'

Gol Calintaru!

Juventus deschide scorul prin Calintaru, jucator care il invinge pe Greab cu un sut printre picioare.

23'

Calintaru centreaza din dreapta si Benga reia cu capul peste poarta.

15'

Sansa de gol si pentru Gaz Metan la lovitura de cap a lui Lokaj. Mingea trimisa de acesta este resprinsa in afara terenului.