0
1
Poli Iasi

Asa am trait Hermannstadt - Poli Iasi in playout

De la ora 17:00 am transmis in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Poli Iasi din etapa a 4-a a fazei playout in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

18:52

90'

Faza fixa ramane fara rezultat si Dima pune punct intalnirii.

90'

Lovitura libera pentru sibieni din marginea careului advers dupa un hent comis de Frasinescu.

90'

Galben vazut si de Alexandru Matel. Doar al doilea avertisment din acest meci, unul de altfel curat din acest punct de vedere.

88'

Interventie decisiva a lui Parvulescu in fata lui Bosoi la o faza iminenta de gol. Iesenii scapasera pe contraatac doi contra unu.

86'

Iulian Dima îi arată galben lui Catalin Pirvulescu!

80'

Frasinescu reia cu capul spre poarta din centrarea lui Teixeira de la coltul terenului. Mingea cade pe plasa laterala.

76'

Boris Garros intra in locul lui Platini, si el accidentat, la Poli Iasi.

74'

Pamfile intra in locul lui Tsoumou la gazde.

70'

Mario Rafaelo Pipos intra in locul lui Burlacu la oaspeti, accidentat.

65'

Dumitriu intră în locul lui Offenbacher la Hermannstadt. Acesta din urma avea un cartonas galben.

59'

Miriuta face prima schimbare la Hermannstadt:
Serediuc îl înlocuiește pe Petrescu.

55'

Gol Teixeira!

Poli Iasi deschide scorul dintr-o lovitura de la 11 metri acordata la faultul lui Parvulescu asupra lui Sanoh.
A transformat de la punctul cu var Joao Teixeira pentru 0-1!

52'

Corner al oaspetilor executat de Platini si ramas fara rezultat. Mingea a ajuns in bratele lui Cabuz.

48'

Replica sibienii prin Offenbacher, al carui sut rateaza de putin tinta.

47'

Cioinac trimite peste poarta gazdelor de la mare distanta.

46'

17:48

Pauza in Trivale.

42'

Burlacu trimite pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila.

41'

Ocazie ratata de ieseni prin Frasinescu la o reluare din apropiere. Cabuz s-a opus golului.

30'

Lovitura libera din pozitie favorabila pe care cei de la Hermannstadt o irosesc cu usurinta. Mingea nu trece de zidul iesenilor.

23'

Laurentiu Rus (Poli Iași) trimite pe lângă poartă dintr-o lovitura de la coltul terenului executata de Joao Teixeira.

5'

Incursiune a lui Blanaru in careu. Apare Mihalache si trimite in corner.

1'

Iulian Dima fluiera startul partidei. Meciul se joaca la Pitesti.

0'

Hermannstadt: Căbuz - Măţel, Stoica, Dâlbea, Pîrvulescu, Tătar - Petrescu, Offenbacher, Jazvic - Tsoumou, Blănaru;
Poli Iaşi: Rusu - Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin - Mihalache, Cioinac, Teixeira - Sanoh, Platini, Burlacu.

16:51

FC Hermannstadt şi Poli Iaşi s-au mai întâlnit în Liga 1 doar în sezonul regulat 2018-2019, când de fiecare dată s-a impus gruparea sibiană:

- 26 octombrie 2018, Poli Iaşi - FC Hermannstadt 0-2, goluri înscrise de Hama Tsoumou şi Lucian Dumitriu.
- 3 martie 2019, FC Hermannstadt - Poli Iaşi 2-0, au marcat Sergiu Popovici şi Filip Jazvic.

Vasile Miriuţă vs Flavius Stoican în Liga 1: 8 jocuri - 6 victorii Miriuţă - o remiză - un succes Stoican.