1
Chindia Targoviste
Florea 48'

Asa am trait Hermannstadt - Chindia

Hermannstadt si Chindia Targoviste s-au infruntat duminica de la ora 18:00 intr-un meci din etapa a 8-a in Liga 1.

19:57

90'

Mare ocazie ratata de oaspeti la ultima faza a meciului. Florea a trecut pe langa minge la o centrare in fata portii.

85'

Martac vede si el cartonasul galben. Doua avertismente in tabara oaspetilor asadar.

84'

Yameogo vede primul cartonas al meciului!

80'

Mare ocazie de 3-1 pentru sibieni. Rimane a trimis slab in bratele lui Aioani din pozitie favorabila.

79'

Ultima schimbare la oaspeti:
Yameogo in locul lui Negut.

78'

Dumitriu in locul lui Caiado la gazde.

75'

Gol Debeljuh!

Noul intrat Debeljuh o readuce pe Hermannstadt la conducere din pasa lui Oprut.

65'

Liviu Mihai cauta poarta cu un sut din lovitura libera. Mingea se duce peste poarta.

53'

Dubla modificare si la gazde:
Rimane in locul lui Cordea si Debeljuh in locul lui Yazalde.

48'

Gol Florea!

Mutare inspirata din partea lui Viorel Moldovan. Noul intrat Daniel Florea aduce egalarea cu o reluare din centrul careului.

46'

Dubla schimbare la oaspeti din minutul 46:
Burlacu in locul lui Serban si Florea in locul lui Rata.

46'

18:48

Pauza in meciul de la Targu Mures.

25'

Cordea primeste in fata portii si suteaza in Aioani. Interventie salvatoare din partea acestuia si scorul ramane 1-0.

17'

Gol Petrescu!

Petrisor Petrescu profita de o neatentie in apararea oaspetilor si deschide scorul.