2
Academica
Serban 90' Patriche 66'

Asa am trait Hermannstadt - Academica Clinceni

Etapa a 2-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul Hermannstadt - Academica Clinceni. Partida a fost live text in aceasta pagina dupa ora 18:00.

90'

Gol Serban!

Academica Clinceni egaleaza prin Marian Serban la ultima faza a meciului in minutul 90+5.

90'

Gol Fortes!

Fabio Fortes da lovitura pentru Hermannstadt cu primul sau gol in Liga 1.

86'

Hermannstadt preseaza in cautarea golului victoriei.

82'

Soni Mustivar, intrat de putine momente in teren, suteaza peste poarta ilfovenilor.

79'

Fostul dinamovist Scarlatache incearca o minge de efect pentru Balan. Mingea ajunge la Valceanu, portarul oaspetilor.

66'

Gol Patriche!

Academica Clinceni egaleaza prin Patriche. Sut din interiorul careului, dupa ce intr-o prima faza ilfovenii trimisesera in bara.

64'

Se joaca pe contre in aceste momente, cu actiuni rapide la ambele porti.

46'

S-a reluat partida.

18:49

Pauza la Sibiu. Gazdele au 1-0 pe tabela.

40'

Offside mare la Balan.

37'

Oprut intervine decisiv in fata lui Achim venit la bara a doua.

36'

Jo Santos trimite peste poarta dintr-o lovitura libera obtinuta tot de el.

30'

Boiciuc reia putin pe langa poarta la centrarea lui Ventura. Ramane 1-0 cu sansa pentru sibieni.

27'

Gol Balan!

Centrare din dreapta Petrescu si Balan impinge mingea in poarta din sase metri.

22'

Dalbea (Hermannstadt).

10'

Raspunde Hermannstadt cu o mare ocazie la aparitia lui Oprut in careu. Reluare peste poarta.

8'

Dumitru reia cu capul in bara la centrarea lui Pashov din flancul drept.
7'
Sut pe langa poarta trimis de Dalbea, căpitanul gazdelor.
3'
Jo Santos trimite pe poarta oaspetilor.
1'

A inceput meciul de la Sibiu.

17:50

Hermannstadt: Cristiano - Voda, Stoica, Scarlatache, Oprut - Dalbea, Pires - Belu, Petrescu, Santos - Balan.

Academica: Valceanu - Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu - Achim, Cebotaru, Ventura, Dumitru - Markovic, Boiciuc.

13:34

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia precedentă, de două ori a câştigat FC Hermannstadt, un joc s-a terminat cu victoria celor de la Academica, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.