1
0
CS Mioveni

Asa am trait Gaz Metan - CS Mioveni

Pentru CS Mioveni sezonul de Liga 1 a inceput acolo unde s-a incheiat precedentul. Gruparea argeseana a obtinut promovarea in fata celor de la Hermannstadt, echipa care disputa meciurile de acasa la Medias.

20:22

77'

Cartonas rosu !

Yuri Matias (Gaz Metan) eliminata cu rosu direct pentru un fault asupra lui Blanaru.

66'

Rusu trage mult peste poarta gazdelor dintr-o lovitura libera.

64'

Dumitriu suteaza peste poarta dupa o faza prelungita de atac a oaspetilor.

54'

Gazdele ies pe contraatac si Gradinaru nu prinde poarta cu o executie pretentioasa.

53'

Rusu semnalizat in offside la poarta gazdelor.

52'

Gaz Metan continua sa apere avantajul minim de pe tabela. Pas inapoi facut de echipa lui Mihai Teja.

19:23

Pauza la Medias.

45'

Toma suteaza in blocaj si cei de la Mioveni nu obtin decat un corner ramas fara rezultat.

41'

Iancu in locul lui Chamed (Gaz Metan).

35'

Trif patrunde in careu si trimite mult peste poarta.

14'

Gol Chamed!

Gaz Metan deschide scorul din penalty.

8'

Mihai Lixandru (Gaz Metan).

5'

Ionut Balaur (CS Mioveni).

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

Gaz Metan: 1 Valceanu – 24 Romeo, 3 Matias, 25 Matricardi, 7 Trif – 4 Filip, 2 Gabriel – 6 Lixandru, 69 Chamed, 23 Gradinaru – 71 Morar.

CS Mioveni: 22 Popescu – 15 Scarlatache, 25 Balaur, 14 Iacob, 30 Serbanica – 7 Toma, 23 Panait, 11 Dumitriu, 16 Radescu – 90 Rusu, 19 Blanaru.

15:57

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia 2011/2012, când argeşenii au câştigat în tur cu 4-2, apoi au remizat pe terenul medieşenilor, scor 1-1.

Sibienii sunt neînvinşi acasă din 12 martie 2021, 0-2 cu Universitatea Craiova. Au urmat, din postura de gazde, trei victorii şi trei rezultate de egalitate.

CS Mioveni a fost activă pe piaţa transferurilor, printre achiziţii numărându-se şi Andrei Cristea, cel mai bun marcator activ din campionat, 114 reuşite în 408 jocuri disputate pe prima scenă.