2
Hermannstadt
Paraschiv 64'

Asa am trait FCSB - Hermannstadt

Arena Nationala a gazduit, duminica de la 21:30, meciul FCSB - Hermannstadt, partida pe care am transmis-o live text in aceasta pagina.

23:24

90'

Gol Edjouma!

FCSB egaleaza prin Edjouma. Acesta a preluat pe piept dupa o centrare lunga si a finalizat cu sut la coltul lung.

90'

Edjouma reia cu capul pe poarta. Retine Mutiu. Sunt 5 minute de prelungiri.

88'

Miculescu reia cu capul pe langa poarta.

87'

Olaru recupereaza in jumatatea adversa, joaca in dreapta cu Radaslavescu. Jucatorul transferat de FCSB de la Farul trage peste poarta.

87'

Buhacianu scapa pe contraatac dupa o interventie eronata a lui Dawa. Finalizare cu sut in plasa laterala.

82'

Buhacianu patrunde in centru si suteaza pe langa poarta FCSB.

80'

Offside semnalizat la Cordea.

79'

Centrare din corner si Tamm reia cu capul in bratele lui Mutiu.

77'

Pantea suteaza peste poarta si se scuza pentru executia ratata.

75'

Primul corner pentru FCSB in aceasta repriza secunda!

74'

Tamm apare din spate si-l blocheaza pe Buhacianu scapat singur cu Tarnovanu.

73'

Atac pozitiona al celor de la FCSB, dar lipseste limpezimea la ultima pasa. Olaru trimite in afara terenului.

70'

Boboc prelungeste cu capul pentru Miculescu. Acesta suteaza in blocaj.

64'

Gol Paraschiv!

Hermannstadt revine la conducere prin Paraschiv. Deviere cu capul pe spate dupa o centrare din corner.

59'

Petrescu trimite putin pe langa poarta FCSB cu un sut din afara careului.

46'

22:21

Pauza pe Arena Nationala.

34'

Gol Dawa!

FCSB egaleaza prin Dawa, jucator care si-a spalat pacatele de la golul sibienilor.

33'

Tamm reia cu capul si Mutiu respinge spectaculos.

21'

Hermannstadt deschide scorul prin Butean. Sut plasat din marginea careului.

19'

Tarnovanu blochează sutul lui Antoche.

8'

O noua sansa pentru FCSB prin Tamm.

7'

Tamm aproape de gol dupa o centrare din corner.

1'

A început meciul.

0'

FCSB: Tarnovanu - Pantea, Tamm, Dawa, Boboc - Dulca, Rata, Oaida - Olaru, Musi - Rusu.

Hermannstadt: Mutiu - Butean, Antoche, Stoica, Oprut - Mino - Petrescu, Biceanu, Alhassan, Oroian - Paraschiv.

18:16

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat bucureştenii, iar o partidă s-a terminat cu victoria oaspeţilor din această rundă.

Cea mai recentă dispută directă: 14 februarie 2021, FC Hermannstadt - FCSB 1-0, marcator Romario Pires.

La nivelul băncilor tehnice, de reamintit că, Marius Măldărăşanu a debutat ca antrenor pe prima scenă chiar în faţa lui Nicolae Dică, pe 21 iulie 2018, în Astra - FCSB 1-0.