1
Gaz Metan
Matricardi 24'

Asa am trait FCSB – Gaz Metan

Arena Nationala a gazduit, duminica, de la ora 22:00, partida FCSB – Gaz Metan Medias.

23:57

89'

Sansa monumentala ratata de Ianis Stoica singur cu portarul. A incercat o finalizare de efect la vinclu. Mingea a iesit afara.

79'

Gol Oct.Popescu!

FCSB revine la conducere. Octavian Popescu suteaza din afara careului si inscrie pentru 2-1.

78'

Stoica rateaza incredibil din interiorul careului. Portarul Valceanu respinge in corner.

74'

Ocazie ratata de Vinicius. Corner pentru FCSB.

73'

Cretu suteaza pe poarta. Minge respinsa in corner de Valceanu.

71'

Gradinaru suteaza peste poarta gazdelor. La FCSB intra Oct.Popescu in locul lui Coman.

63'

Chamed suteaza pe langa poarta. Ocazie buna pentru oaspeti.

56'

Tanase suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

54'

Chamed se resimte dupa un duel la minge cu Tanase. E nevoie de targa.

46'

S-a reluat meciul. Trei modificari la FCSB: au intrat Stoica, Cretu si Olaru. Jucatorii inlocuiti sunt Mamut, Harut si Morutan.

22:49

Pauza in meciul dintre FCSB si Gaz Metan.

36'

Tanase suteaza in transversala. Mingea revine in capul lui Harut si iese afara.

24'

Gol Matricardi!

Gaz Metan egaleaza prin Matricardi dupa o lovitura de la colt.

12'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul prin Tanase din lovitura de la 11 metri. Sut in forta imparabil.

10'

Cordea scapa singur cu Vilceanu si obtine lovitura de la 11 metri. Galben pentru portarul celor de la Gaz Metan.

6'

Mamut rateaza deschiderea scorului cu o reluare de cap. Mingea respinsa de portarul Vilceanu.

1'

FCSB: A. Vlad - Haruţ, Al. Creţu, Vinicius, S. Şerban - Moruţan, Ov. Popescu, Fl. Tănase - A. Cordea, I. Mamut, Fl. Coman .

Gaz Metan: Vâlceanu - R. Romeo, Matricardi, I. Filip, Velisar - De Moura, P. Pancu - Chamed, R. Deaconu, Grădinaru - Irobiso.

1'

A inceput meciul gazduit de Arena Nationala.

0'

Cotele oferite de CASA Pariurilor
FCSB – 1.38 | Egal – 4.75 | Gaz Metan – 9.40

Va fi a 17-a confruntare intre cele doua cu FCSB in postura de echipa gazda.

De 12 ori bucurestenii s-au impus pe teren propriu, doua meciuri s-au incheiat la egalitate, iar de doua ori Gaz Metan a castigat in deplasare.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 32 de ori pana acum in Liga 1.

FCSB a castigat in 21 de ocazii, de cinci ori s-au impus medisenii, iar alte sase meciuri s-au incheiat nedecis.

Singura victorie obtinuta de Gaz Metan in ultimele 11 meciuri directe a fost acel 4-0 din 25 august 2019.

Antrenorii Dinu Todoran şi Mihai Teja s-au mai duelat o singura data in Liga 1, pe 12 noiembrie 2018, Gaz Metan - FC Voluntari 2-0 (victorie Teja).

FCSB a inceput sezonul cu doua remize si o victorie (4-1 pe teren propriu cu Universitatea Craiova).

Gaz Metan a pierdut in singura deplasare din acest sezon (0-2 la Ovidiu cu Farul). Pe teren propriu medisenii au scos patru puncte, 1-0 cu Mioveni si 2-2 cu FC Arges.