1
Universitatea Craiova
Ivan 80'

Asa am trait FC Botosani - Universitatea Craiova

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Fc Botoșani - Universitatea Craiova, partida din etapa a 3-a in playoff-ul din Liga 1.

20:52

Radu Petrescu fluiera finalul meciului.

90'

Vladoiu cade in careul gazdelor la un duel cu Tiagansu. Doar corner pentru Craiova.

90'

Cartonas rosu !

Balasa si Florescu sunt eliminati cu rosu direct.

90'

Balasa si Florescu se iau de gat. Intervine arbitrul si calmeaza spiritele.

90'

Pap scapa mingea din maini, dar tot el repara si retina pana la urma.

90'

Seroni blocheaza sutul lui Cicaldau.

84'

Constantin respinge din fata portii mingea trimisa de Keyta spre coltul lung.

80'

Gol Ivan!

Craiova restabileste egalitatea prin Andrei Ivan dupa o faza rapida. Patrundere in careu si finalizare la coltul lung.

66'

Super interventie din partea lui Pigliacelli la sutul lui Papa din 11-12 metri.

60'

Ramane 0-0 dupa lovitura de cap a lui Constantin. Mingea a trecut pe langa poarta.

57'

Dubla ocazie rarisima pentru Craiova. Centrare din dreapta si Mamut a reluat in transversala. Apoi, mingea a revenit in piciorul lui Marius Constantin care a trimis peste poarta.

40'

Sansa mare ratata de gazde prin Fili.

31'

Mamut trimite pe langa poarta dupa o combinatie cu un coechipier.

18'

Reluare a lui Balasa pe langa poarta dupa o lovitura de la colt.

17'

Campanu cade in careul gazdelor. A alunecat la centrare.

16'

Braun surprins in offside.

15'

Florescu ameninta poarta oltenilor. Mingea e deviata in corner.

13'

Oltenii solicita penalty la alunecarea lui Chindriș asupra lui Mamut. Centralul Radu Petrescu lasa jocul sa continue. O decizie complicata si controversata.

11'

Gol Fili!

Albanezul Fili deschide scorul cu un sut din marginea careului. O minge pe coltul scurt.