4
0
Dinamo

Asa am trait Dinamo - FC Botosani

Etapa a 24-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu partida FC Botosani - Dinamo.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
Botosani - 1.60 | Egal - 3.70 | Dinamo - 6.40

21:49

86'

Celar in locul lui Rodriguez la Dinamo.

84'

Gol Fili!

Noul intrat Fili marcheaza golul de 4-0 cu un sut din actiune din afara careului.

79'

Tripla inlocuire la Botosani. Au intrat Fili, Barbosa si Neciu. Jucatorii inlocuiti sunt Harut, Jaja si Tiganasu.

77'

Azankpo este al treilea dinamovist avertizat in acest meci.

70'

Mailat in locul lui Tircoceanu si Roman in locul lui Roman II la Botosani.

69'

Contraatac al lui Dinamo purtat in flancul drept. Mingea e adusa in centrul careului.

65'

Gol Jaja!

Jaja Silva majoreaza avantajul celor de la FC Botosani cu o reluare din apropiere la un balon respins in fata de portarul Cristiano Figueiredo.

59'

Ivanovski (Dinamo) este al doilea jucator avertizat.

46'

Segbe Azankpo intra la Dinamo in locul lui Ahmed Bani.

46'

20:43

Pauza in meciul de la Botosani. Gazdele intra cu 2-0 la cabine.

45'

Minge in careu pentru Ivanovski care trage pe langa poarta din pozitie de finalizare. Prima sansa pentru Dinamo.

20'

Gol Jaja!

Jaja Silva majoreaza avantajul celor de la FC Botosani cu un sut senzational din actiune.

19'

Tircoveanu suteaza putin pe langa poarta dinamovista dintr-o lovitura libera.

18'

Patriche (Dinamo) vede primul galben al meciului.

15'

Corner pentru Dinamo. Se bate scurt, cainii incearca o schema, dar pana la urma mingea ajunge in bratele lui Pap.

14'

Portarul dinamovist acuza o accidentare la spate. Primeste ingrijiri medicale si se ridica pana la urma.

12'

Gol Roman!

Centrare din dreapta in sase metri si Mihai Roman II inscrie cu latul ca la antrenamnt.

5'

Cretu intra in locul lui Tomozei (accidentat).

4'

Tomozei este scos pe targa in afara terenului.

2'

Tomozei se resimte dupa un atac tare din partea lui Edjouma.

1'

A inceput meciul. Dinamo trage primul sut pe poarta dupa 15 secunde prin Ivanov.

19:55

FC BOTOSANI: Pap - Braun, Dawa, Seroni, Tiganasu - Harut, Edjouma, Dican - Tircoveanu, Roman II, Silva.

DINAMO: Figueiredo - Tomozei, Patriche, Ehmann, Radu - Pierret, Rodriguez - Bani, Ivanov, Buleica - Ivanovski.

11:26

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 21 de ori in principala competitie interna, de noua ori s-au impus moldovenii, sapte ori au castigat bucurestenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botosani gazda: 10 meciuri - 6 succese FC Botosani - doua remize - doua victorii Dinamo.

Doua remize albe s-au inregistrat de-a lungul timpului, dintre care una singura cu FC Botosani gazda, pe 23 octombrie 2017.Ultima victorie din contul bucurestenilor: 22 aprilie 2019, Dinamo - FC Botosani 1-0.

Cea mai mare diferenta de scor: 24 ianuarie 2021, FC Botosani - Dinamo 4-0.

Cea mai recenta intalnire directa: 19 septembrie 2021, Dinamo - FC Botosani 1-2, goluri inscrise de Gabriel Torje, respectiv Hervin Ongenda si Herve Kage.

Partida va fi una speciala pentru Marius Croitoru, care va bifa meciul 100 in Liga 1, el fiind cel mai longeviv antrenor activ pe prima scena.