1
CFR Cluj
Camora 62'

Asa am trait FC Arges - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina ultimul meci al etapei a 11-a in prima liga: FC Arges - CFR Cluj (20:30).

22:27

67'

Galben incasat de Dobrosavlevici (FC Arges).

62'

Gol Camora!

CFR Cluj deschide scorul dupa o faza ciudata. Camora a insistat in sase metri si a marcat cu un sut la coltul scurt.

58'

Scuffet se opune golului la o faza unu contra unu cu Garita. De remarcat pasa lui Jakolis.

57'

Yeboah suteaza mult pe langa poarta.

52'

Scuffet retine sutul lui Jakolis dupa cea mai spectaculoasa faza a partidei.

46'

A inceput repriza secunda.

21:20

0-0 in Trivale dupa prima repriza.

45'

Prima repriza se incheie cu o controversa dupa o lovitura libera a oaspetilor. Cestor a respins de pe linia portii o minge reluata de Yeboah.

41'

Intre timp a inceput sa ploua la Pitesti.

40'

Tofan strange la Malele si obtine repunerea din sase metri.

31'

Bulgarul Raynov il loveste cu cotul pe Deac.

28'

Cestor aproape de gol impotriva fostei sale echipe. Pe urmarire Garita a trimis peste poarta, dar s-a semnalizat pozitie afara din joc la atacantul francez de la FC Arges.

27'

Corner

Primul corner al meciului pentru FC Arges dupa insistenta fundasului dreapta Tofan.

21'

FC Arges rateaza cea mai mare ocazie a meciului la sutul lui Tofan. Mingea a fost respinsa de Yuri Matias de pe linia portii.

14'

CFR Cluj continua sa domine si Birligea e aproape de gol.

5'

Malele (CFR) trimite spre poarta goala, dar Viana salveaza in extremis de pe linia portii.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

0'

Echipele de start:

FC Argeş: Straton - Tofan, Dobrosavlevici, Cestor, Vianna - Njike, Raynov - Jakolis, Işfan, Calcan - Garita;

CFR Cluj: Scuffet - Braun, Kolinger, Yuri, Camora - Boateng, Muhar, C. Deac, - Yeboah, Malele, Birligea.

13:20

Avancronica

FC Argeş şi CFR se vor afla faţă-n faţă pentru a 29-a oară în principala competiţie internă, palmaresul precedentelor întâlniri directe cuprinzând șapte succese ale piteştenilor, 16 victorii ale clujenilor şi cinci rezultate de egalitate.

O singură victorie au reuşit piteştenii în ultimele 16 dueluri directe din campionat (27 aprilie 2005, FC Argeş - CFR Cluj 2-0), interval în care s-au mai consemnat patru remize şi 11 partide câştigate de ardeleni.

Cea mai recentă dispută directă: 7 mai 2022, FC Argeş - CFR Cluj 0-6. Acesta a fost şi cel mai clar succes "all-time" reuşit de clujeni în deplasare pe prima scenă.