3
0
Dinamo

Asa am trait Farul - Dinamo

Duel tare la Ovidiu, vineri seara, intre Farul Constanta si Dinamo Bucuresti, un meci din etapa a 6-a in CASA Liga 1.

Este a 26-a intalnire intre cele doua formatii in prima liga, o istorie care incepe in noiembrie 2012 cu ViitorulDinamo 1-1.

Trei ani mai tarziu Dinamo obtinea prima dintre cele sapte victorii in fata echipei lui Gheorghe Hagi. Un 2-0 pe terenul central de la Ovidiu.

Farul a castigat de 11 ori in fata lui Dinamo, iar alte sapte meciuri s-au incheiat la egalitate.

Dinamo a plecat victorioasa de la Ovidiu in cea mai recenta confruntare directa, scor 2-1 in 2 mai 2021. S-a jucat atunci in playout.

Duelul de vineri seara este primul intre Gheorghe Hagi si Dario Bonetti.

23:23

Final de partida. Victorie cat se poate de clara pentru Farul in fata lui Dinamo.

85'

Esanu iese si blocheaza din fata lui Pitu.

82'

Esanu retine in doi timpi sutul lui Petre din lovitura libera.

81'

Grigore il opreste pe Pitu cu un procedeu din judo. Galben pentru fundasul dinamovist.

73'

Mihaiu trage mult peste poarta celor de la Farul.

72'

Nicolas Popescu intra in locul lui Ciobanu.

66'

Ciobanu aproape de gol. Reuseste Esanu sa respinga in corner.

65'

Steliano Filip, galben pentru proteste din partea lui George Gaman.

64'

Enes Sali in locul lui Ganea. A intrat si Ad.Petre in locul lui Betancor.

61'

Ciobanu trimite in bara direct din corner.

57'

Gol Ganea!

Farul se dezlantuie si marcheaza golul de 3-0 prin George Ganea.

53'

Gol Betancor!

Golul campionatului marcat de Jefte Betancor. Reusita de senzatie de la centrul terenului!

51'

Mihaiu patrunde cu mingea la picior si trage pe langa poarta Farului.

46'

Start de repriza secunda.

22:19

Pauza la Ovidiu.

45'

De Nooijer primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Filip la centrul terenului.

38'

Pitu suteaza pe langa poarta lui Dinamo.

27'

Ciobanu suteaza in forta de la distanta. Mingea ocoleste de putin poarta lui Dinamo.

12'

Farul deschide scorul prin Jefte Betancor din pasa lui De Nooijer.

9'

Centrare a lui De Nooijer pentru reluarea lui Ganea. Mingea se duce paralel cu linia portii.

6'

Ganea reia cu capul pe langa poarta lui Dinamo.

2'

Dinamo aproape de gol prin Moldoveanu dupa o lovitura de la colt. Resping in cele din urma fundasii Farului.