Asa am trait Dunarea Calarasi - FC Voluntari 1-1

Etapa a 4-a din playout a continuat, sambata, cu disputa dintre Dunarea Calarasi si FC Voluntari.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

FINAL Dunarea Calarasi - FC Voluntari 1-1

Min.90+2 GOL Voluntari! Oaspetii egaleaza prin Armas dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Min.88 - Gazdele ramane in inferioritate numerica dupa eliminare lui Cristian Sarghi pentru al doilea galben incasat.

Min.76 - GOL Dunarea Calarasi! Vatca iese total gresit din poarta la o minge a lui Iancu pentru Daniel Benzar. Fostul stelist il evita pe Vatca si trimite in poarta goala de la peste 25 de metri.

Min.71 - Tudorie primeste in careu si incearca o executie spectaculoasa. Mingea se duce peste poarta.

15:34 S-a reluat jocul. Dan Alexa amenintat de Istvan Kovacs cu trimiterea in tribuna din cauza protestelor!

15:19 Pauza la Calarasi. Nimic la nimic dupa primele 45 de minute. O singura ocazie de gol trecuta in contul oaspetilor.

Min.32 - Souda (Calarasi) suteaza spre coltul scurt. Resping Vatca in corner. Cea mai mare ocazie de pana acum.

14:30 A inceput partida.

Dunărea Călăraşi: Straton - Enache, Dobrosavlevic, Luchin, Mendy - Souda, Simion, Ben Djemia, Honciu - Iancu, Ammari
FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea, Armaş, Vlad - Signorelli, Răuţă - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie

Un singur succes au reuşit călărăşenii în ultimele 10 jocuri dispute pe teren propriu în Liga 1 Betano, 2-1 cu Concordia.

FC Voluntari trece printr-o perioadă formidabilă: cinci victorii şi patru rezultate de egalitate în precedentele 10 meciuri de campionat!

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în sezonul regulat 2018-2019, când de fiecare dată au încheiat la egalitate:

- 7 octombrie 2018, Dunărea - FC Voluntari 1-1, marcatori Mediop Ndiaye (minutul 34, din pasa lui Pană), respectiv Ricardinho (minutul 79, pasator Ciucur).
- 17 februarie 2019, FC Voluntari - Dunărea Călăraşi 0-0.