2
FCU 1948
Compagno 90' Huyghebaert 50'

Asa am trait Dinamo - FCU 1948

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo Bucuresti - FCU 1948, meci din etapa a 4-a in playoff-ul din CASA Liga 1.

22:28

90'

Gol Compagno!

Craiova da lovitura in prelungiri prin italianul Compagno.

89'

Carp trimite pe langa poarta din interiorul careului. Ocazie pentru Dinamo.

82'

Ivanovski cade in careu si vede galben pentru proteste.

76'

Lovitura libera pentru Dinamo din pozitie periculosa. Matei trimite putin peste poarta si incaseaza un galben pentru proteste. A cerut un corner neacordat de arbitru.

72'

Deviere a lui Patriche cu capul peste poarta Craiovei. Dinamo este echipa mai periculoasa in aceasta secventa a meciului.

69'

Din nou fanion ridicat de la margine. Popa reusise sa respinga in extremis.

64'

Gol anulat lui Dinamo pentru un offside la Irobiso.

50'

Gol Huyghebaert!

Huyghebaert aduce egalarea pentru FCU 1948. Sut in forta din afara careului dupa un corner.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

Marian Barbu trimite cele doua echipe la cabine.

44'

Si aceasta faza fixa ramane fara rezultat pe tabela.

43'

Atac al Craiovei in flancul stang finalizat cu un corner obtinut de Baeten.

40'

Prima schimbare a meciului la FCU: Albu in locul lui Asamoah.

38'

Irobiso obtine cornerul in duel cu Paramatti.

31'

Lovitura libera pentru FCU 1948 ramasa fara rezultat. S-a fluierat fault in atac la Compagno.

18'

Popa retine sutul lui Morar din afara careului.

17'

Corner al oaspetilor ramas fara rezultat. Compagno a reluat peste poarta.

1'

Gol Irobiso!

Dinamo deschide scorul la prima faza de atac. Irobiso inscris cu latul din cativa metri in secunda 38 a meciului.