2
Astra Giurgiu
Moise 67' Alibec 12'

Asa am trait Dinamo - Astra 1-2

Vineri seara, de la ora 21:00, am transmis live text partida dintre Dinamo si Astra Giurgiu din etapa a 8-a a Ligii 1 Betano.

22:54

90'

Hanca trimite mult peste poarta dintr-o pozitie favorabila in careul giurgiuvenilor.

89'

Cainii se arunca in atac si acelasi Subotic obtine lovitura de la coltul terenului.

88'

Gol Subotic!

Dinamo arunca in aer finalul meciului. Subotic a marcat cu capul si debuteaza astfel cu gol in tricoul alb-rosu.

87'

Gavrilita intra in locul lui Alibec.

83'

Alibec ia o faza pe cont propriu, se intoarce cu fata la poarta si suteaza mult peste.

82'

Accidentare urata suferita de Llullaku dupa un duel cu Gomelt. Astralul ramane intins pe gazon.

75'

Minge in careul dinamovist pentru Balaure, dar acesta rateaza incredibil singur cu Penedo.

67'

Gol Moise!

Astra isi dubleaza avantajul prin Moise si Dinamo e in corzi.

53'

Salomao si Subotic intra la Dinamo. Acesta din urma debuteaza la doar cateva zile dupa semnarea contractului.

46'

Se reia meciul cu o sansa de gol pentru Dinamo. Popa a scapat singur spre poarta si a fost blocat in extremis.

21:48

Pauza in Stefan cel Mare.

27'

Iliev blocheaza sutul lui Popa, apoi Erico respinge in extremis din fata lui Cooper.

17'

Iliev are a doua interventie salvatoare in decurs de cateva momente. Cooper si Popa au trecut pe langa egalarea.

12'

Gol Alibec!

Astra deschide scorul prin Alibec cu o reluare din fata portii la centrarea lui Begue. Primul gol al sezonului pentru Alibec.

10'

Pasa a lui Alibec pentru Begue, acesta intra in careu dar apare Olteanu intervine decisiv.

1'

A inceput meciul din Stefan cel Mare.

0'

13:05

Ultimele doua meciuri disputate la Bucuresti intre Dinamo si Astra s-au incheiat cu acelasi scor, 1-1. Altfel spus, ultimele trei confruntari in Capitala s-au incheiat la egalitate.

Dinamo n-a mai invins-o pe Astra acasa din 20 aprilie 2014 (2-0).

13:05

Astra este neinvinsa in deplasare in actualul sezon, acumuland cinci puncte din noua posibile dupa 1-1 cu Poli iasi si FC Botosani, respectiv 3-0 cu Concordia Chiajna.

13:04

Dinamo are procentaj de suta la suta in acest sezon pe teren propriu: trei victorii din tot atatea partide pentru echipa antrenata de Florin Bratu.