5
FCSB
Coman 83' Budescu 68' Tanase 62' Teixeira 34' Gnohere 1'

Asa am trait CSU Craiova - FCSB 2-5

Derby-ul rundei a 16-a din Liga 1 Betano s-a jucat duminica seara la Drobeta Turneu Severin intre CSU Craiova si FCSB. Cele doua echipe se aflau la egalitate in clasamentul primei ligi. Click aici pentru video cu live stream legal.

22:39

Istvan Kovacs fluiera finalul meciului.

90'

Alibec isi arata clasa cu o bolta aplaudata si de Dica. Scoate cu o mana in corner portarul gazdelor.

87'

Inca un contraatac al ros-albastrilor. Teixeira dezvolta in dreapta pentru urcarea lui Tanase si sutul acestuia este blocat de Calancea.

87'

Popescu rateaza singur in careu din centrarea lui Alibec. Un contraatac al Stelei pornit din propria jumatate.

86'

Burlacu obtine lovitura libera in marginea careului la un duel cu Enache.

84'

Ultima schimbare la gazde, cu Briceag in locul lui Screciu.

83'

Gol Coman!

Coman inscrie cu capul din centrarea lui Larie.

82'

Oaspetii revin in atac si obtin lovitura libera prin Teixeira.

82'

Dimitrov centreaza periculos in sase metri, respinge Balasa in corner.

79'

Alibec trimite pentru reluarea lui Momcilovic. Faza ramane fara rezultat si Craiova iese pe contraatac.

78'

Coman obtine lovitura libera la un duel unu contra unu cu Gustavo.

77'

Nita scoate de sub bara in corner lovitura de cap a lui Baluta, un jucator de 1.70.

76'

Pintilii intra in locul lui Nedelcu.

74'

Momcilovic pierde in fata lui Baluta in propria jumatate si Craiova rateaza o buna sansa. Corner pentru gazde.

73'

Gustavo suteaza de la distanta pe langa poarta Stelei. Nita incepe sa traga de timp.

73'

Galben incasat de Tanase.

73'

Coman intra in locul lui Budescu la FCSB.

72'

Gol Kelic!

Craiova reduce inca o data din diferenta. Kelic inscrie cu capul din centrarea lui Gustavo.

68'

Gol Budescu!

Budescu inscrie golul patru al Stelei cu o deviere din centrarea lui Alibec.

66'

Gol Larie (ag)!

Craiova reduce din diferenta printr-un sut al lui Burlacu deviat in propria poarta de Larie.

65'

Enache il gaseste pe Alibec demarcat in marginea careului, insa acesta nu prinde poarta cu un sut pretentios.

64'

Intre timp Burlacu a intrat in locul lui Mitrita.

63'

Sansa pentru Craiova ratata de Baluta din unghi. O minge care se duce pe langa poarta. Prima ocazie importanta a oltenilor in acest meci.

62'

Gol Tanase!

Tanase majoreaza avantajul Stelei dupa o cursa personala in stanga, patrundere in centru si sut necrutator la coltul lung.

60'

Enache patrunde cu mingea la picior si rateaza singur cu portarul la fel cum a facut si la Lisabona in meciul cu Sporting.

58'

Dimitrov intra in locul lui Datkovic la Craiova.

56'

Budescu trimite cu exteriorul din zona centrala dupa o cursa impresionanta a lui Momcilovic plecat cu mingea la picior din propria jumatate de teren. Calancea respinge cu o mana in corner.

52'

Alibec reintra la FCSB si il inlocuieste pe Gnohere.

52'

Acelasi Mitrita trimite total eronat din lovitura libera. Minge iese in afara terenului.

51'

Mitrita obtine lovitura libera in flanc la un duel cu Enache.

47'

Mitrita cade in careul stelist la un duel cu Larie. O diferenta de gabarit insemnata intre cei doi. Nu se acorda decat repunere din sase metri pentru FCSB.

46'

Se reia jocul.

21:34

Pauza intre Craiova si FCSB.

44'

Larie se aventureaza la centrul terenului, Craiova dezvolta conrtaatacul in dreapta, dar Martic paseaza gresit mult in spate.

42'

Centrare cu efect a lui Martic. Nicio emotie pentru Nita. FCSB iese pe contraatac prin Tanase, dar Screciu ii da acestuia o lectie despre cum poti face o deposedare ca la manual.

38'

Mitrita suteaza dezamagitor dintr-o lovitura libera promitatoare pentru olteni.

34'

Gol Teixeira!

Teixeira dubleaza avantajul Stelei cu un sut la vinclu dupa o noua faza colectiva de atac. Budescu l-a pus in cursa pe Momcilovic, acesta paseaza pe jos in centrul careului, Gnohere nu intervine si Teixeira din prima trimite in poarta.

32'

FCSB revine in ofensiva prin Enache, insa acesta rateaza complet centrarea in careu.

31'

Datkovic rateaza lovitura de cap in urma unui corner executat de Baluta.

28'

Cartonas galben incasat de Kelic pentru un duel aerian cu Gnohere petrecut la centrul terenului.

25'

Nedelcu pierde mingea la centrul terenului in duel cu Mitrita si acesta obtine lovitura libera la un contact cu Enache.

24'

FCSB controleaza jocul la centrul terenului, nelasandu-i pe tehnicii jucatori de la Craiova sa-si expuna calitatile.

10'

Centrare a lui Martic in careul stelist. Mingea traverseaza intreg careul fara a fi atinsa de vreun jucator.

9'

O noua sansa de gol pentru FCSB ratata de aceasta data prin Gnohere. Un sut pe langa poarta din 18 metri aproximativ.

9'

O prima actiune periculoasa a Craiovei cu o minge aruncata peste apararea stelista. Iese Nita din careu in fata lui Mitrita si rateaza intalnirea cu balonul.

8'

Bancu il loveste pe Enache la un duel aerian si stelistul se resimte.

7'

Au inghetat suporterii gazdelor la actiune in viteza a Stelei prin Gnohere, Teixeira si Budescu. Ultimul a sutat pe langa poarta din interiorul careului.

5'

Balasa suteaza in forta, mingea este deviata de zid si ajunge in bratele lui Calancea.

4'

Gnohere oprit prin fault de Bancu la 30 metri de poarta oltenilor.

1'

Gol Gnohere!

Gnohere deschide scorul in secunda 46 cu un sut fulgerator la coltul scurt din pasa lui Tanase.

1'

Istvan Kovacs fluiera startul partidei. Prima minge pentru FCSB.

20:16

Miza meciului dintre CSU Craiova si FCSB a crescut dupa remiza dintre CFR Cluj si Gaz Metan Medias. Cine castiga la Drobeta Turnu Severin trece pe primul loc al clasamentului.

20:07

CSU Craiova: Calancea - Datkovici, Kelic, Ferreira - Martic, Screciu, Mateiu, Bancu  - Gustavo, Băluţă, Mitriţă