Derby-ul etapei a 4-a din playoff s-a jucat duminica seara la Craiova intre echipa locala si liderul CFR Cluj.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:28

90'

Schimbare la trecerea timpului pentru CFR Cluj: Deac ii lasa locul lui Peteleu.

87'

Lovitura libera pentru Craiova din pozitie favorabila. Sutul lui Cicaldau se duce peste poarta.

77'

Moutinho intra in locul lui Bud la CFR.

75'

Barbut intra in locul lui Fortes.

68'

Bic intra in locul lui Mihaila la Craiova.

67'

Sut trimis de Bordeianu din afara careului. Respinge Piglicelli in fata. Momente de presiune din partea CFR-ului.

63'

Omrani rateaza cea mai mare ocazie a meciului cu un lob care trece putin pe langa poarta. Neintelegere intre Pigliacelli si Donkor.

60'

Fortes surprins in offside la pasa lui Cristea. O faza la limita, dar decizia e una corecta.

54'

Ciocnire violenta intre Fortes si Boli la un duel aerian petrecut la centrul terenului.

47'

Kelic vede cartonasul galben pentru o intrare cu talpa inainte.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

Pauza la Craiova.

45'

Ocazie uriasa ratata de oaspeti prin Bud din cetrarea lui Deac. Mingea se duce putin peste poarta.

44'

Arlauskis retine sutul lui Fortes, dupa ce intr-o prima faza respinsese acrobatic centrarea lui Martic.

36'

Pigliacelli se opune sutului lui Deac din lovitura libera. Sansa buna irosita de CFR Cluj.

29'

Deac vede primul galben al meciului pentru o intrare asupra lui Cristea.

25'

Reluare a lui Paun din afara careului. Minge usoara pentru Pigliacelli.

20'

Sansa de gol pentru Craiova la sutul lui Cicaldau dintr-o lovitura libera. Prinde Arlauskis in doi timpi.

2'

Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor la reluarea lui Omrani spre poarta. Pigliacelli iesise gresit din poarta.

1'

A inceput meciul din Banie.

0'

Craiova: Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Tiago Ferreira - Martic, Mateiu, Cicâldău,    Bancu (cpt.) - Mihăilă - Fortes, Cristea;

CFR Cluj: CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora (cpt.) - Djokovic, Bordeianu, C. Deac - Omrani, Bud, Păun.

18:44

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori pe prima scenă, de șase ori s-au impus oltenii, de cinci ori au câştigat clujenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu U Craiova gazdă: 8 jocuri - 4 victorii U Craiova - două remize - două succese CFR.

Cea mai mare diferenţă de scor: 26 mai 2016, CFR Cluj - U Craiova 4-0 (Camora, Jakolis dublă, Petrucci), rezultat decisiv pentru olteni în ratarea calificării în cupele europene.

Cele mai multe goluri s-au marcat pe 1 aprilie 2017, U Craiova - CFR Cluj 1-4.

Cea mai recentă întâlnire directă: 10 februarie 2019: U Craiova - CFR Cluj 2-0, marcatori Andrei Cristea şi Elvir Koljic.