1
Viitorul
Houri 89'

Asa am trait Concordia - Viitorul 1-1

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina epilogul etapei a 2-a din Liga 1 Betano, meciul care le opune pe Concordia Chiajna si Viitorul.Apasati aici pentru live video

22:57

90'

Luchin aproape de gol la o deviere a lui Hodorogea. Concordia traieste periculos finalul meciului.

90'

Caparco are emotii la o centrare sutata venita din partea lui Houri din flancul stang.

89'

Gol Houri!

Viitorul egaleaza prin Houri, sut pe jos din interiorul careului.

87'

Avertisment incasat de Iacob de la Viitorul.

77'

Prepelita ii lasa locul lui Balgiu la gazde, in timp ce Pitu intra in locul lui Dragus la oaspeti.

73'

Mazarache intra la Concordia in locul lui Guessan.

71'

Houri intra in locul lui Vodut.

66'

Gradinaru cauta si obtine faultul in duel cu Luchin. Acesta din urma vede primul avertisment al meciului.

65'

Reluare a lui Luchin spre poarta. Mingea cade pe transversala. Viitorul ramane fara gol in Liga 1.

59'

Stoica nu reuseste sa preia in fata portii la o pasa buna oferita de Ghita. Iese Caparco si blocheaza.

49'

Hodorogea reia cu capul peste poarta.

47'

Panica in careul gazdelor la o iesire gresita a lui Caparco din poarta. Nu profita cei de la Viitorul.

46'

S-a reluat meciul. Ploua in continuare torential la Chiajna.

21:59

Rupere de nori in pauza la Chiajna. Startul reprizei secunde e pus sub semnul intrebarii.

21:49

George Radulescu pune punct reprizei.

44'

Vodut rateaza din nou incredibil singur cu portarul. Acesta trimite pe langa poarta.

39'

Marc a salvat in extremis ajutandu-se si de bara.

38'

Gheorghe Hagi este eliminat pentru proteste!

38'

Incredibila ratarea lui Vodut singur cu Caparco. Cei de la Viitorul sunt convinsi ca mingea a trecut linia portii.

34'

Hodorogea trimite pe centrul portii in bratele lui Caparco.

32'

Gol Marc!

Gol fabulos marcat de Marc, fundasul central al gazdelor care a recuperat o minge in jumatatea adversa, apoi a inscris cu un sut aproape de vinclu.

27'

Gradinaru suteaza pe langa poarta.

24'

Ghita rateaza cea mai mare ocazie a meciului cu o reluare din cativa metri. Respinge Caparco, apoi Vodut trimite peste poarta.

21'

Pasa lunga la intalnire pentru sprintul lui Stoica. Iese Caparco din poarta si respinge.

15'

Stoica il gaseste bine pe Vodut in marginea careului advers, dar varful oaspetilor rateaza preluarea.

11'

Deaconu isi face mingea pe suta si trimite peste poarta.

1'

Start de partida.

0'

CONCORDIA: 16 Caparco - 26 Matei, 4 Leca, 73 Marc, 23 Panait - 6 Prepelita - 7 Ivanovici, 25 Gorobsov, 97 Deaconu, 8 Gradinaru - 19 Guessan.

VIITORUL: 31 Buzbuchi - 2 Ghita, 4 Luchin, 19 Hodorogea, 27 Boboc - 17 Ciobanu, 93 Artean, 21 Iacob - 97 Stoica, 9 Vodut, 7 Matan.

12:38

Ionut Badea si Gheorghe Hagi se infrunta pentru prima data.

12:37

Cea mai recentă confruntare directă a consemnat şi cea mai mare diferenţă de scor: 9 decembrie 2017, Viitorul - Concordia 3-0 (Ţucudean - dublă, Eric).

12:37

Patru succese şi un rezultat de egalitate în cele șapte jocuri disputate în deplasare pentru Viitorul in acest an.

12:37

Doar două victorii au bifat ilfovenii pe teren propriu în 2018, interval în care au mai înregistrat trei remize şi patru partide pierdute.

12:37

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 12 ori pe prima scenă. De șase ori s-a impus Viitorul, un joc a fost câştigat de Concordia, iar alte cinci meciuri s-au terminat la egalitate.