2
CFR Cluj
Yeboah 45' Muhar 27'

Asa am trait Chindia - CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a revenit in Liga 1 pentru duelul cu Chindia Targoviste, partida programata la Ploiesti, duminica, de la ora 18:30. Meciul a fost livetext aici.

20:30

Final de meci.

90'

Bara o salveaza pe CFR la sutul lui Serban.

79'

Cartonas rosu !

Debeljuh este si el eliminat pentru o lovitura cu cotul in duel cu Celea. Arbitrul a vazut reluarea oficiala la marginea terenului.

76'

Balgradean intervine la sutul lui Passaglia din careu.

67'

Dan Petrescu este si el eliminat pentru proteste. Spiritele degenereaza, Yeboah fiind cu greu scos pe brate de colegi in afara terenului.

65'

CFR ramane in inferioritate numerica. Yeboah este eliminat cu rosu direct pentru o intrare cu talpa asupra lui Ionita in marginea terenului.

57'

Chamed suteaza pe langa poarta CFR-ului.

46'

Start de repriza secunda.

19:19

Iulian Calin trimite echipele la vestiare. CFR are 2-0 la Ploiesti cu Chindia dupa 45 de minute.

45'

Gol Yeboah!

CFR se desprinde la ultima faza a reprizei. Yeboah marcheaza spectaculos dintr-o foarfeca dupa centrarea lui Hoban.

27'

Gol Muhar!

CFR deschide scorul dupa o faza de la coltul terenului. Karlo Muhar a marcat cu capul.

19'

Super interventie din partea lui Cabuz la lovitura de cap trimisa de Jefte.

9'

Sut trimis de Popadiuc peste poarta.

5'

Burca ajunge in careul gazdelor si trage peste poarta la o faza fixa a CFR-ului.

1'

Popa aproape de gol in secunda 38 dupa cursa lui Negut in careul oaspetilor.

1'

A inceput meciul de la Ploiesti.

18:05

Chindia: Cabuz – Capusa, Celea, Boldor, Ionita – Chamed, Vorobjovas – Popadiuc, Popa, Dumitrascu – Negut.

CFR Cluj: Balgradean – Kolinger, Brucic, Burca, Braun – Hoban, Muhar, Bordeianu – Deac, Yeboah, Betancor.

13:49

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, de cinci ori au castigat ardelenii, iar o partida s-a terminat la egalitate.

Singurul remiza s-a consemnat pe 27 septembrie 2020, 0-0 pe terenul gruparii clujene.

Cea mai recenta disputa directa: 4 decembrie 2021, Chindia - CFR Cluj 0-1, gol inscris de Omrani.

Chindia a adunat doua puncte in primele trei etape si cauta prima victorie din sezon.

CFR Cluj are doua victorii si o infrangere in campionat. Echipa lui Dan Petrescu vine dupa 0-0 cu Shaktyor Soligorsk in Conference League.