1
FC Botosani
Dugandzic 89'

Asa am trait: Chindia - Botosani

Etapa a 23-a din Liga 1 a continuat, duminica, cu meciul Chindia Targoviste - FC Botosani. Partida se joaca la Ploiesti pe arena ”Ilie Oana” si va fi live text in aceasta pagina de la ora 17:00.

18:52

S-a terminat meciul.

90'

Dugandzic isi scoate tricoul cu pretul unui avertisment din partea lui Horatiu Fesnic.

89'

Gol Dugandzic!

Botosaniul da lovitura prin croatul Dugandzic. Lansat in spatele liniilor adverse de o pasa lunga din propria jumatate, Dugandzic lobeaza mingea peste Moldovan.

89'

Schimbare la trecerea timpului in tabara oaspetilor: Reagy Ofosu e înlocuit de George Cimpanu.

86'

Minas Chalkiadakis intră în locul lui Stefan Askovski la Botosani.

82'

Ofosu patrunde in viteza in careul gazdelor si trimite la intalnire in fata portii. Respinge portarul Moldovan cu o mana.

79'

Bryan Mendoza îl inlocuiește pe Alexandru Tiganasu la Botosani. Este vorba de o accidentare.

79'

Avertisment pentru Vadim Rata (Chindia).

77'

Chindia aproape de gol la reluarea lui Negut. Mingea loveste bara!

76'

Gol anulat oaspetilor pentru un offside inexistent la Dugandzic.

62'

Valmir Berisha în locul lui Cristian Cherchez la Chindia.

55'

Ocazie ratata de Juan Bautista Cascini (Botosani).

48'

Cristian Negut (Chindia Targoviste) suteaza pe langa poarta.

46'

S-a reluat partida.
Andrei Burlacu îi ia locul lui Daniel Novac la Chindia.

17:51

Pauza in meciul de la Ploiesti.

44'

Daniel Novac, de la gazde, vede cartonașul galben.

42'

Botosani din nou aproape de gol. Mingea trimisa de Ashkovski loveste bara!

38'

Cristian Negut îl înlocuiește pe Andrei Serban la Chindia.

21'

Ocazie uriasa pentru Botosani la lovitura de cap a lui Dugandzic. Mingea respinsa de pe linia portii.