3
FC Voluntari
Gadze 87' Balaur 76' Tudorie 71'

Asa am trait Chiajna - Voluntari 1-3. Oaspetii intorc spectaculos rezultatul!

Ultimul meci al etapei a 25-a le-a adus fata in fata pe ilfovenele Concordia Chiajna si FC Voluntari.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

21:54

87'

Gol Gadze!

Voluntariul loveste decisiv pe contraatac prin Gadze. Finalizare de mare atacant cu un sut la coltul lung din interiorul careului.

84'

Krasniqi nu mai poate continua si este inlocuit de Bergodi cu Ricardinho.

80'

Tudorie trimite in bara si oaspetii rateaza sansa golului trei.

76'

Gol Balaur!

Oaspetii preiau conducerea prin reusita fundasului Ionut Balaur dupa o centrare din corner. Acesta apare in sase metri si intinde piciorul pentru 2-1 in favoarea Voluntariului.

73'

Albu in locul lui Cristescu la Chiajna.

71'

Gol Tudorie!

Voluntari egaleaza rapid prin Tudorie dupa o actiune pornita din flancul drept. Sut pe jos din sase metri.

69'

Gol Moussa!

Concordia Chiajna deschide scorul prin Moussa cu o lovitura de cap din sase metri dupa o centrare de la coltul terenului.

69'

Vitca se opune golului la sutul incercat de Cadamuro la coltul scurt.

63'

Sofien Moussa e semnalizat în ofsaid.

58'

Marius Alexe (Chiajna) șutează pe poartă, dar ratează deschiderea scorului.

46'

Moussa a intrat la gazde in locul lui Nivaldo.

46'

A inceput repriza a doua.

20:49

Pauza in meciul de la Chiajna.

43'

Uriasa ocazie ratata de Cristescu ramas singur cu portarul Vitca. Mijlocasul Concordiei suteaza direct in jucatorul advers si obtine doar corner.

31'

Cate un galben pentru Krasniqi (Voluntari) si Ropotan (Chiajna).

28'

Nivaldo patrunde in careul oaspetilor si suteaza pe directia portarului Vitca.

20'

Gradinaru (Chiajna) este avertizat cu cartonas galben.

15'

Ocazie mare ratata de Gadze. Incercare de lob din afara careului, o minge pe care o blocheaza portarul Caparco.

11'

Prima schimbare a meciului: Capatana in locul lui Signorelli la oaspeti.

1'

A inceput meciul de la Chiajna.

17:39

Concordia vs FC Voluntari în Liga 1: 13 jocuri - 4 victorii Concordia - 3 remize - 6 succese FC Voluntari.

Palmares cu Concordia gazdă: 6 jocuri - un succes Concordia - o remiză - 4 victorii FC Voluntari.

Singurul succes bifat de Concordia acasă: 27 februarie 2018, Concordia - FC Voluntari 3-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 19 octombrie 2018, FC Voluntari - Concordia 4-0 (Armaş, Gadze, Căpăţînă, Kabasele).

Adrian Falub vs Cristiano Bergodi: un joc - o victorie Bergodi (2007-2008, U Cluj - Rapid 1-2).

Adrian Falub vs FC Voluntari: 3 jocuri - o victorie - o înfrângere - o remiză.

Cristiano Bergodi vs Concordia în Liga 1: două jocuri - două victorii.