1
0
Viitorul

Asa am trait CFR Cluj - Viitorul 1-0

Liderul Viitorul a arbitrat lupta pentru playoff, iar CFR Cluj a avut nevoie de victorie sau meci egal pentru a prinde un loc in primele sase. Toate calculele sunt aici.

22:24

CFR Cluj invinge liderul la limita si va juca in playoff.

84'

Ciobanu preia pe piept in marginea careului si suteaza pe langa poarta CFR-ului.

83'

Sansa de 2-0 pentru CFR, dar Sorsa se impiedica in minge si faza ramane fara rezultat.

81'

Cartonas galben primit de Vana.

71'

Miriuta vrea sa inchida jocul prin Rus in locul lui Gomelt.

70'

Morar scapa spre poarta gazdelor pe zona centrala si suteaza in bratele lui Minca. Faza e aplaudata de Hagi de pe margine.

65'

Ciobanu intra in locul lui Purece la Viitorul.

60'

Sorsa suteaza pe langa poarta la pasa lui Deac.

52'

Sorsa intra in locul lui Omrani la gazde.

48'

Stop nereusit de Paun in interiorul careului advers. Cu o preluare exacta acesta ar fi avut sansa unui sut decisiv.

47'

Offsaid in care este surprins Morar.

46'

S-a fluierat startul reprizei a doua in Gruia.

21:33

Casap in locul lui Radoi la Viitorul la pauza.

21:20

CFR Cluj o conduce pe Viitorul dupa prima repriza prin golul lui Deac.

39'

Mare sansa de gol ratata de Viitorul prin Chitu. Acesta a driblat doi jucatori in careul gazdelor, insa nu a mai avut forta pentru a trimite decisiv.

35'

Buzbuchi respinge in corner un sut de la distanta. Se reia la coltul terenului si Gomelt rateaza in extremis golul de 2-0. Unul dintre jucatorii liderului a respins de pe linia portii.

26'

Minge scoasa din corner pentru Deac si acesta trimite o bomba peste poarta.

24'

Coman cade in careul gazdelor si asteapta fluierul arbitrului. Jocul continua.

22'

La acest scor CFR face 43 de puncte si urca pe locul trei in clasament.

18'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul prin Deac cu un lob perfect. Unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale sezonului.

17'

Centrare a lui Camora pentru nimeni la bara a doua. Paun tocmai plecase de acolo.

15'

15'

Gol anulat gazdelor la un offside semnalizat la Nouvier.

12'

Lovitura libera pentru CFR din jumatatea adversa care ramane fara rezultat.

10'

Zece minute fara nimic notabil in Gruia. Un joc de asteptare pana acum.

4'

Patrundere a lui Bumba pe stanga, iese Ene din dispozitiv si respinge in afara terenului.

3'

Lovitura libera pentru CFR Cluj. Mingea este aruncata in careul Viitorului si respinsa de Morar in afara terenului.