Liderul CFR Cluj a primit vizita celor de la Sepsi Sf.Gheorghe, luni seara, in etapa a 7-a din CASA Liga 1 - Playoff.

20:55

Final de partida. Sepsi castiga pentru prima data in fata lui CFR Cluj.

90'

Omrani scapa pe contraatac, dar este blocat in momentul sutului. Doar corner pentru CFR.

90'

Cinci minute de prelungire.

81'

Tincu in locul lui Vasvari, Achahbar in locul lui Fofana la Sepsi si Kovacs in locul lui Dumiter. Tripla modificare la Sepsi.

77'

Rondon in locul lui Manea la CFR Cluj.

74'

Inca o sansa de gol ratata de Sepsi. Dumiter suteaza din afara careului. Sandomierski respinge in corner.

73'

Omrani suteaza pe langa poarta lui Sepsi.

71'

Ocazie pentru Sepsi sa-si dubleze avantajul. Dumiter trimite pe langa poarta din interiorul careului.

63'

Cartonas galben primit de Aganovic.

60'

Istvan Fulop in locul lui Eder Gonzalez la Sepsi.

58'

Aganovic cade la un duel cu Soares si nu obtine nimic. Insista in atac cei de la Sepsi.

56'

Faza incredibila in jumatatea gazdelor. Sandomierski vrea sa degajeze, mingea il loveste pe Safranko sub abdomen si mingea e aproape sa intre in poarta.

47'

Tripla modificare la CFR Cluj in debutul reprizei: Omrani in locul lui Hoban, Costache in locul lui Itu si Soares in locul lui Sigurjonsson.

46'

19:48

Pauza in Gruia. Sepsi intra in avantaj la cabine dupa reusita lui Safranko.

45'

Camora suteaza pe langa poarta.

41'

Gol Safranko!

Sepsi deschide scorul prin Safranko. Lovitura de cap din interiorul careului mic dupa o centrare din dreapta.

40'

Un nou atac periculos al oaspetilor cu Safranko si Dumiter in prim plan. Respinge Hoban in corner.

24'

Corner pentru Sepsi la sutul lui Nicolae Paun. Mingea blocata ca la hochei de Ovidiu Hoban.