1
0
Poli Iasi

Asa am trait CFR Cluj - Poli Iasi 1-0

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri seara, meciul dintre CFR Cluj si Poli Iasi. Apasati aici pentru live video.

O singură înfrângere a suferit CFR în anul calendaristic 2018 (2 septembrie 2018, CFR - Viitorul 1-2), în rest a înregistrat 13 victorii şi 11 rezultate de egalitate, anunta LPF pe site-ul oficial.

Doar un succes a bifat Poli Iaşi în precedentele 11 deplasări din campionat, 3-2 la Voluntari (16 septembrie 2018), interval în care a mai înregistrat o remiză şi nouă partide pierdute.

CFR Cluj vs CSM Politehnica Iaşi în Liga 1: 14 jocuri - 8 victorii CFR - 5 remize - un succes Poli Iaşi.

Palmares cu CFR gazdă: 7 jocuri - 4 victorii CFR - 3 remize.

22:51

22:51

90'

Corner obtinut de Tucudean in primul din cele trei minute suplimentare aratate de la margine.

90'

Omrani prelungeste cu capul pentru Tucudan si aceasta rateaza complet executia. Sut mult pe langa poarta.

82'

Badic in locul lui Flores la Poli Iasi, respectiv Omrani in locul lui Moutinho la CFR.

77'

Sut trimis de Enoh si care este deviat in corner. Iasiul preseaza tot mai puternic in cautarea egalarii.

75'

Cioinac depaseste doi adversari in flanc si-l deschide pe Patrick Petre, insa centrarea acestuia nu trece de Vinicius.

67'

Deac intra in locul lui Ionita la CFR.

63'

Patrick Petre suteaza in zid si Bordeianu se tavaleste pe jos obligandu-l pe Catalin Popa sa opreasca meciul.

62'

Noul intrat Aguinaldo obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu argentinianul Culio.

61'

Aguinaldo intra in locul lui Sanoh.

57'

Ionita este avertizat.

46'

Platini intra in locul lui Bekui la oaspeti.

21:47

Pauza in Gruia.

44'

Voleu trimis de Patrick Petre chiar pe mijlocul portii. Fara emotii pentru Arlauskis.

43'

Rusu intervine decisiv si respinge in corner sutul lui Tucudean.

33'

Bordeianu intra in locul lui Hoban, accidentat.

32'

Sansa mare de gol ratata de Moutinho dupa o actiune rapida care i-a mai avut in prim plan pe Ionita si Tucudean.

28'

Arlauskis iese pe centrare si blocheaza balonul.

27'

Al doilea corner pentru moldoveni la sutul lui Sin deviat in afara terenului.

25'

Accidentare suferita de Hoban si meciul este oprit. Mijlocasul face semn ca nu mai poate continua.

19'

Gol Muresan!

CFR Cluj profita de faza fixa si deschide scorul prin Muresan, al doilea fundas al echipei din Gruia.

18'

Cel dintai corner al partidei si pentru CFR Cluj. Vinicius urca in careul iesean.