0
0
Gaz Metan

Asa am trait CFR Cluj - Gaz Metan 0-0

Am transmis in aceasta pagina live text partida in care liderul CFR Cluj o intalneste pe Gaz Metan Medias pe propriul teren. Click aici pentru video live stream legal.

19:55

Arbitrul mai lasa un minut peste cele sase, iar Gaz Metan inchide meciul pe contraatac. Suporterii ii cer demisia lui Dan Petrescu!

90'

Primul sut pe poarta al mediesenilor vine in al cincilea minute de prelungire. O minge a lui Popovici blocata de Arlauskis.

90'

Omrani suteaza in zidul celor de la Gaz Metan. Au trecut deja doua minute din cele cinci suplimentare.

90'

De Vriese opreste contraatacul lui Balde cu pretul unui galben.

90'

Meciul este prelungit cu 5 minute.

81'

O noua faza fixa pentru CFR. Omrani misca mingea pentru sutul in forta trimis de Djokovic. Respinge portarul Greab in lateral.

76'

Lovitura libera pentru CFR Cluj ramasa fara rezultat. O invalmaseala de nedescris in careul oaspetilor, in cele din urma Popovici a degajat mingea in afara terenului.

70'

Lovitura libera pentru Gaz Metan din marginea terenului. Olaru inalta mingea in careu, iese Arlauskis si retine.

64'

Coman intra in locul lui Moutinho la gazde. Schimbare si la Gaz Metan cu Popovici in locul lui Buziuc.

58'

Galben incasat de Buziuc pentru un fault la Moutinho in marginea terenului.

55'

Greab retine sutul lui Urko Vera din afara careului.

46'

S-a reluat meciul dupa o prima repriza dominata teritorial de CFR Cluj (7-1 raportul suturilor spre poarta).

18:47

Pauza la Cluj.

45'

Minge in careu pentru Urko Vera, acesta preia cu om in spate si Greab intervine decisiv.

32'

Primele trageri de timp in Gruia la o degajare a lui Greab din sase metri.

28'

Reluare spectaculoasa a lui Paun din marginea careului si mingea loveste transversala. Cea mai mare ocazie de pana acum.

18'

O noua faza fixa de la coltul terenului pentru CFR, mingea ajunge la Manea care suteaza pe langa poarta.

15'

Un prim sfert de ora dominat de CFR Cluj, insa pana acum liderul campionatului n-a avut vreo ocazie evidenta de a marca.