1
FC Botosani
Dawa 81'

Asa am trait CFR Cluj - FC Botosani

Ultima partida a etapei 23 din Liga 1 le-a adus fata in fata pe CFR Cluj si FC Botosani. Meciul a fost live text in aceasta pagina luni seara cu incepere de la ora 20:00.

21:56

90'

Pap este avertizat pentru trageri de timp.

90'

Paun trage de la distanta si mingea ocoleste de putin poarta.

89'

Debeljuh cade in careul oaspetilor si se alege cu avertisment pentru simulare la duelul cu Dawa.

81'

Gol Dawa!

FC Botosani egaleaza prin Dawa. Lovitura de cap din 4-5 metri la centrarea lui Edjouma.

66'

Corner pentru Botosani ramas fara rezultat.

58'

Petrila reia pe langa poarta.

57'

Bordeianu (CFR) pentru un fault din spate la centrul terenului.

48'

Centrare in marginea careului pentru reluarea lui Jaja. Minge pe langa poarta gazdelor.

46'

Adrian Cojocaru fluiera startul partii secunde.

20:49

CFR intra in avantaj la cabine (1-0).

45'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul din lovitura de la 11 metri. Sut pe jos trimis de Ciprian Deac.

45'

Penalty pentru CFR Cluj in urma unui hent comis de Seroni.

24'

Super interventie din partea lui Pap la sutul lui Petrila.

20'

Burca (CFR Cluij) pentru un fault asupra lui Roman.

9'

Primul corner al meciului apartine gazdelor.

8'

Florescu trage de la distanta pe centrul portii.

1'

A inceput meciul din Gruia.

19:51

CFR CLUJ: Balgradean - Manea, Graovac, Burca, Stefan - Deac, Boateng, Bordeianu - Omrani, Debeljuh, Petrila.

FC BOTOSANI: Pap - Braun, Seroni, Dawa, Tiganasu - Papa, Edjouma, Florescu - Roman II, Croitoru, Lupeta.

14:28

Avancronica

CFR Cluj este singura echipă din campionatul curent cu punctaj maxim pe teren propriu. Mai mult, ardelenii au încasat doar patru goluri în cele 11 jocuri disputate din postura de gazde.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de 13 ori au câştigat clujenii, de șase ori s-au impus botoşănenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

FC Botoşani a reuşit doar două remize în cele 11 deplasări pe terenul din Cluj-Napoca.