1
0
Viitorul

Asa am trait Botosani - Viitorul. Se joaca in conditii de iarna apriga (VIDEO)

Etapa a 18-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul FC Botosani - Viitorul.

22:31

70'

Viitorul cauta golul egalizator, dar macina in gol. Pozitie de offside acum la Cosmin Matei.

62'

Chindris intervine decisiv cu capul si respinge din fata lui Rivaldinho la o minge centrata de Ciobanu dintr-o lovitura libera.

47'

Louis Munteanu sutea pe poarta din interiorul careului. Pap retine fara emotii.

46'

21:25

Pauza la Botosani.

45'

Interventie decisiva a lui Pap la sutul lui Artean din 16 metri pe coltul scurt.

29'

Ongenda, autorul unicului gol de pana acum, nu mai poarte continua si in locul lui intra Ebenhofer.

28'

Roman va fi suspendat etapa viitoare impotriva Universitatii Craiova.

26'

Roman patrunde la limita terenului si trimite mult pe langa.
Iacob (Viitorul) vede cartonasul galben.

22'

Hent comis de Pap la o respingere cu mana. Acesta s-a pacalit in conditiile marcajului foarte slab de pe teren.

20'

Patrundere a lui Rivaldinho si sut in plasa laterala.

17'

Gol Ongenda!

Executie super sigura sub transversala si Botosani are 1-0 pe tabela.

15'

Roman insista la un balon ce parea pierdut si obtine lovitura de la 11 metri in duel cu portarul Cabuz.

13'

Roman patrunde cu mingea la picior, pasa pentru Ofosu care rateaza executia.

10'

Patrundere a lui Ofosu la limita terenului. Cabuz inchide coltul scurt si reuseste sa blocheze.

9'

Nervozitate destul de mare in randul celor doua formatii. Jucatorii dau impresia ca nu si-ar fi dorit sa intre pe teren in aceste conditii vitrege.

6'

Offside la Ofosu. Semnalizare prompta de la margine.

1'

Marius Avram fluiera startul meciului. Terenul a fost degajat atat cat s-a putut. Liniile sunt trase cu rosu, mingea e si ea una de iarna, portocalie.

20:38

Echipele au iesit pe teren si meciul va incepe cu o intarziere de aproape zece minute.