2
ACS Poli Timisoara
Seroni 67' Croitoru 23'

Asa am trait Botosani - Poli Timisoara 1-2

A doua parte a sezonului din Liga 1 a debutat vineri seara cu meciul dintre FC Botosani si ACS Poli Timisoara, primul meci din playout. Partida de la 20:30 a fost live text in aceasta pagina.

22:22

Victorie uriasa pentru Timisoara, prima pe terenul celor de la Botosani.

88'

Inca o bara pentru Botosani. Vasvari suteaza in forta din lovitura libera, Straton respinge in fata si Morutan reia in bara.

87'

Intrat de cateva minute in teren, Elek reia incredibil pe langa poarta din centrul careului. Mare ocazie pentru Botosani.

67'

Gol Seroni!

Seroni transforma de la 11 metri si Timisoara trece la conducere.

66'

PENALTY la interventia lui Musat asupra lui Barbut. Decizie la limita careului.

65'

Straton deviaza in bara un sut din apropiere si Botosaniul rateaza in extremis preluarea conducerii.

60'

Sansa uriasa de gol ratata de oaspeti prin Popovici. Plecat de la limita offside-ului atacantul Timisoarei suteaza in portarul Albut.

59'

Straton retine sutul lui Musat direct dintr-o lovitura libera de la marginea careului.

55'

Jocul se muta la cealalta poarta unde Bus cade in careu. Coltescu arata interventie pe minge si va fi doar corner pentru gazde.

55'

Barbut rateaza singur cu Albut dupa o pasa excelenta oferita de Fucek.

52'

Seroni ia galben pentru o lovitura cu mana in figura lui Ungurusan.

21:17

Egalitate dupa primele 45 de minute in acest prim meci din playout.

39'

Croitoru rateaza complet centrarea din lovitura libera, insa gazdele pierd rapid posesia si par in aceste momente fara busola.

38'

Albut iese din poarta si comite hent la mingea pe care Popovici a incercat sa o trimita spre poarta. Coltescu nu acorda nici macar galben.

31'

Lovitura libera pentru gazde din preajma careului advers. Sut mult peste poarta trimis de Carstocea.

23'

Gol Croitoru!

Timisoara egaleaza prin fostul botosenean Croitoru. Un sut care a prins gazonul ud in fata portarului si l-a pacalit pe Albut. Acesta se bucura moderat si parca le cere scuze spectatorilor gazda.

21'

Albut intervine decisiv la lovitura de cap a lui Solijc. Mare sansa de gol ratata de Timisoara.

17'

Gol Miron!

Lovitura decisiva de cap din partea lui Miron. Acesta ii dedica golul antrenorului demisionar Leo Grozavu. "Alaturi de Leo" este mesajul lui Miron.

16'

Ce sansa de gol rateaza Kuku. Scapat singur pe stanga incearca sa trimita pe langa poartar. Straton reuseste sa agate balonul.

15'

Timisorenii aduc mingea in careul advers printr-o aruncare de la margine. Fucek ajunge cu sansa in posesie si in cele din urma Solijc trage la poarta.

10'

Presiune tot mai mare a gazdelor. Hergheligiu se demarca in careu si obtine lovitura de la colt. Timisoara se apara cu tot efectivul.

1'

A inceput meciul de la Botosani. Se joaca pe ploaie, dar terenul se prezinta in conditii foarte bune.

20:36

FC Botoșani: Albuț - Ungurușan, Tincu, Miron, Mușat - Vașvari, A. Cârstocea - Herghelegiu, M. Bordeianu, L. Buș - Kuku
ACS Poli Timișoara: Straton - Străuț, Scutaru, Cînu, Șeroni - Poparadu, M. Croitoru - Bărbuț, Soljici, Fucek - Popovici