2
0
Hermannstadt

Asa am trait Botosani - Hermannstadt 2-0

Etapa a 2-a din Liga 1 Betano a inceput, vineri seara de la ora 21:00, cu meciul dintre FC Botosani si AFC Hermannstadt.Apasati aici pentru live video

22:53

89'

Enriko intra in locul lui Golofca.

87'

Tatar il agata din spate pe Golofca si este avertizat.

86'

Oaida avertizat pentru un fault in propria jumatate. Galben si pentru Coman de la oaspeti.

83'

Cabuz respinge sutul lui Golofca. O noua sansa de gol ratata de gazde.

81'

Hergheligiu intra in locul lui Petrescu la Hermannstadt.

78'

Chitosca intra in locul lui Roman I.

78'

Gol Roman II!

Roman I centreaza din corner si Roman II inscrie de langa bara a doua.

75'

Tsoumou in locul lui Rusu la Hermannstadt.

70'

Ongeanda isi face debutul la Botosani. Intra in loucl lui Fulop.

69'

Acelasi Nkololo ajunge la limita terenului minge si intoarce pentru sutul lui Dalbea. Reluarea peste poarta din partea capitanului oaspetilor.

68'

Sansa de gol ratata de oaspeti prin Nkololo. Doar corner pentru Hermannstadt.

53'

Cabuz se opune golului la reluarea lui Golofca din interiorul careului. O faza rapida creata de Roman I cu pasa din prima pentru Golofca.

50'

Dandea este avertizat pentru un fault in propria jumatate de teren.

47'

Ce ocazie rateaza Roman II cu un exterior din coltul careului mic. Mingea se ducea pe langa poarta, dar Coman a respins in corner.

46'

Nkololo in locul lui Curtean la oaspeti din debutul partii secunde.

46'

Start de repriza secunda.

21:47

Pauza la Botosani.

44'

Gol Dumitras!

Centrare din corner si Dumitras inscrie cu capul din sase metri. Roman I responsabil cu centrarea.

43'

Cabuz scoate peste poarta cu o mana sutul lui Roman II din intoarcere.

37'

Golofca suteaza in plasa laterala dupa o patrundere in careu. Botosaniul domina finalul reprizei.

36'

Roman I trimite putin pe langa poarta sibiana dupa o actiune pornita din flancul drept.

30'

Golofca patrunde in careu si forteaza obtinerea unui penalty in duel cu portarul Cabuz. Doar corner pentru Botosani.

25'

Sansa de gol ratata de Botosani prin grecul Soleidis. Sutul acestuia din lovitura libera s-a dus in bara.

18'

Pap se opune golului la lovitura de cap trimisa in diagonala de Parvulescu. Faza venita dupa o centrare din corner.

17'

Minge pentru Roman II, dar de la margine fanionul e sus pentru offside.

16'

Rusu trimite pe langa poarta si sibienii au cele mai bune momente de pana acum.

15'

Dumitras centreaza din dreapta si Fulop trimite cu capul pe langa poarta.

14'

Golofca se retrage in aparare si blocheaza in extremis in fata lui Rusu.

10'

Tatar se opune golului cu un picior salvator la o reluare din interiorul careului dupa o centrare din corner. Prima ocazie a meciului apartine asadar gazdelor.

1'

Start de partida.

20:59

FC Botosani: Pap - Dumitraş, Burcă, Miron, Soiledis - Rodriguez, Oaidă - M. Roman, L. Fulop, Golofca - M. A. Roman.

Hermannstadt: Căbuz - Coman, Pârvulescu, Dandea, Tătar - Antonov, Dâlbea - Petrescu, Rusu, Curtean - Blănaru.

12:08

Partida de la Botosani va fi arbitrat la centru de Ionut Coza.

12:07

Hermannstadt a inceput sezonul cu victorie la debut in fata celor de la Sepsi, 1-0.

12:07

FC Botosani vine in fata propriilor suporteri dupa 1-1 in deplasare contra campioanei CFR Cluj, rezultat care a contribuit la indepartarea lui Edi Iordanescu de pe banca ardelenilor.