1
0
Hermannstadt

Asa am trait Botosani - Hermannstadt 1-0 in playout

De la 18:30 am transmis partida Botosani - Hermannstadt, doua echipe aflate la limita supravietuirii in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

20:25

90'

Gol Fabbrini!

Botosaniul marcheaza prin Fabbrini in al treilea minut de prelungiri. Sut din 16 metri deviat cu spatele de Matel.

77'

Razvan Oaida intră la Botosani în locul lui Lorand Fulop.

73'

Juvhel Tsoumou îi ia locul lui Ivan Lendric la Hermannstadt.

72'

Centrare a lui Patache in centrul careului si Fulop trimite pe langa poarta.

67'

RATARE!
Jonathan Rodriguez executa pe jos si Cabuz reuseste sa respinga.

66'

Dalbea ia galben pentru proteste. Coltescu l-a iertat pe Dandea de al doilea galben si de eliminare implicit.

66'

Roman obtine lovitura de la 11 la un duel cu Dandea.

63'

Cea mai mare ocazie a reprizei secunde apartine gazdelor la sutul lui Roman din unghi. Respinge Cabuz in corner.

54'

Liviu Ciobotariu îl scoate pe Aristidis Soiledis și intră Marcel Holzmann.

46'

A inceput repriza a doua.

19:20

Pauza la Botosani.

45'

Tatar cauta coltul lung cu un sut din interiorul careului la una dintre putinele aparitii pentru cei de la Hermannstadt in careul gazdelor.

35'

Miron se inalta in sase metri si reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

32'

Golofca trimite pe langa poarta din plonjon, dupa ce Cabuz a respins in fata un sut al lui Fabbrini.

29'

Dumitriu trimite in fata portii la intalnire pentru Blanaru. Portarul gazdelor este mai rapid si retine balonul.

25'

Cabuz respinge cu o mana pana in picioarele lui Ongenda si mijlocasul gazdelor reia incredibil cu latul pe langa poarta.

17'

Aristidis Soiledis (Botosani)  suteaza pe langa poarta.

13'

Ongenda trimite cu capul pe langa poarta.

6'

Alexandru Dandea vede primul galben al meciului.

4'

Prima faza de poarta apartine oaspetilor si este irosita de Pedro Moreira. Sut pe langa poarta.

1'

Start de partida la Botosani.

0'

FC Botoşani: Fraisl - Soiledis, Burcă, Miron, Patache - Papa, J.Rodriguez, Fabbrini - Golofca, Fulop, Ongenda;

Hermannstadt: Căbuz - Măţel, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tătar - Dumitriu, P.Moreira, Serediuc - Lendric, Blănaru.

09:41

FC Botoşani este fără victorie în campionat din 17 februarie, când a câştigat cu 2-1 pe terenul dinamoviştilor. Au urmat două rezultate de egalitate şi patru partide pierdute.

Un singur succes au reuşit sibienii în precedentele nouă jocuri din Liga 1 Betano, 2-0 cu Poli Iaşi (3 martie 2019), în rest au două remize şi șase înfrângeri.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în Liga 1 Betano doar în sezonul regulat 2018-2019, când moldovenii au scos patru puncte din șase posibile.