1
Gaz Metan
Cristea 37'

Asa am trait Botosani - Gaz Metan 1-1

Echipele FC Botosani si Gaz Metan Medias s-au infruntat, duminica seara, cu incepere de la ora 17:00 intr-un meci din etapa a 25-a in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

18:51

Sebastian Coltescu pune capat meciului.

90'

Chamed primeste cartonasul galben.

81'

Muta si Ciobotariu cu Razvan Oaida in locul lui Lorand Fulop la Botosani.

81'

Schimbare la Gaz Metan: David Caiado e înlocuit de Marian Pleasca.

79'

Roman vede cartonasul galben.

77'

Rondon incearca sutul de la distanta, dar mingea se duce alaturi.

73'

Chamed centreaza din corner si Rondon reia cu capul spre poarta. Mingea e respinsa!

69'

Pozitie afara din joc in care este surprins Roman.

66'

Mailat îl inlocuiește pe Olaru la Medias, acesta fiind usor accidentat.

63'

Avertisment si pentru Dumitras (Botosani).

61'

Iulian Cristea vede galben și va fi suspendat etapa urmatoare, ultima a sezonului regular.

46'

17:47

Pauza la Botosani.

43'

Primul galben al meciului este vazut de Golofca pentru un atac la Chamed.

42'

Gol Fulop!

Lorand Fulop aduce egalarea dupa doar patru minute. De remarcat pasa ideala oferita de Ongenda peste intreaga aparare a Mediasului.

37'

Gol Cristea!

Gaz Metan deschide scorul prin Cristea. Gafa a portarului Botosaniului.

31'

Inca o actiune a oaspetilor care sunt din ce in ce mai periculosi. Rondon patrunde pe stanga in careu si trimite in bara !

30'

Chamed trimite din actiune pe langa poarta gazdelor.

28'

Olaru patrunde in careul Botosaniului si suteaza mult peste poarta.

27'

Fulop trimite direct in bratele lui Plesca.

26'

Centrare a lui Ongenda din lovitura libera. Fabbrini cade in duel cu Olaru si se acorda o noua faza fixa pentru gazde.

17'

Aristidis Soiledis trage spre poarta Mediasului.

1'

A inceput meciul.

0'

01:11

FC Botoşani vs Gaz Metan în Liga 1: 13 jocuri - 4 victorii FC Botoşani - 6 remize - 3 succese Gaz Metan.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 6 jocuri - două succese FC Botoşani - 3 remize - o victorie Gaz Metan.

Cea mai recentă confruntare directă: 21 octombrie 2018, Gaz Metan - FC Botoşani 1-2.

Liviu Ciobotariu vs Edward Iordănecu: un joc în Liga 1 - o victorie Cioobotariu (2014-2015, ASA Tg Mureş - Pandurii 2-1).

Liviu Ciobotariu vs Gaz Metan în Liga 1: 6 jocuri - 4 victorii - două înfrângeri.

Edi Iordănescu vs FC Botoşani în Liga 1: 6 jocuri - 3 victorii - două remize - o înfrângere.