1
0
Dinamo

Asa am trait Botosani - Dinamo

Etapa a 22-a, ultima programata in Liga 1, in 2019, a debuatt joi seara cu duelul FC Botosani - Dinamo. Meciul e live text in aceasta pagina.

21:53

90'

Gol CampanuAbia!

Abia intrat in teren, Campanu marcheaza pentru 1-0 cu un sut din interiorul careului.

84'

Popa intra in locul lui Perovic.

81'

Din nou Piscitelli iese la rampa si blocheaza in extremis din fata lui Papa.

78'

Moldoveanu in locul lui Rauta la Dinamo.

76'

Moussa intra in locul lui Roman, accidentat.

76'

Keyta prinde din nou poarta. Foarte bine a intrat acesta in meci.

74'

Piscitelli o salveaza pe Dinamo la sutul lui Keyta din afara careului. Ocazia meciului pentru Botosani.

69'

Keyta intra in locul lui Ofosu la Botosani.
Schimbare si la Dinamo, cu fostul botosenean Fabbrini in locul lui Mrzljak.

68'

Se reia meciul cu un sut al lui Ongenda in zidul dinamovist.

66'

Meciul este intrerupt dupa o ciocnire intre Roman si Puljic. Jucatorul Botosaniului e KO la pamant.

61'

Ashkovski trimite putin pe langa poarta dinamovista. Piscitelli era spectator.

60'

Perovic trimite cu capul pe langa poarta. O faza buna creata de Dinamo in flancul drept.

56'

Gazdele solicita penalty la un presupus hent comis de Puljic. Doar corner acordat de Radu Petrescu.

55'

Piscitelli blocheaza sutul lui Ongenda de la distanta.

52'

Sorescu suteaza in Miron. Dinamovistii solicita penalty pentru un presupus hent.

50'

Hankic retine sutul lui Mihaiu.

46'

S-a reluat meciul de la Botosani.

20:47

Pauza la Botosani.

43'

Piscitelli respinge sutul lui Tiganasu in corner.

37'

Sansa de gol pentru Dinamo prin Perovic. Sut din interiorul careului blocat de apararea gazdelor.

36'

Chindris (Botosani).
Fault la mijlocul terenului pe o faza de atac a lui Dinamo.

29'

Lovitura de la colt pentru Botosani ramasa fara rezultat.

27'

Patrundere a lui Corbu si finalizare cu sut peste poarta.

26'

Ioan Filip (Dinamo). Acesta va fi suspendat in primul meci din 2020.

24'

Sut de la distanta incercat de Papa. Retine portarul italian Piscitelli.

20'

Rauta vede primul galben al meciului.

19'

Perovic surprins in pozitie afara din joc.

16'

Actiune personala a lui Sorescu finalizata cu sut pe langa poarta.

8'

Sut al lui Enriko Papa. Mingea il loveste in piept pe Ante Puljic. Meciul continua spre nemultumirea fanilor echipei gazda.