1
0
CSU Craiova

Asa am trait Botosani - Craiova 1-0

Derby-ul zilei in Liga 1 Betano s-a jucat la Botosani intre echipa locala si CSU Craiova. Un meci intre doua aspirante la un loc in playoff. Click aici pentru live video stream legal.

22:40

84'

Uriasa ocazie pentru Craiova ratata de Roman. Ramas cu mingea la picior in sase este blocat in extremis de Ungurusan.

78'

Zlatinsky intra in locul lui Screciu, jucator vlaguit de efort.

69'

Cobrea scoate formidabil de sub transversala lovitura de cap a lui Gustavo.

62'

Roman intra in locul lui Bancu. O mutare ofensiva din partea lui Mangia. Craiova schimba sistemul din mers la 4-4-2.

57'

Eroare in defensiva Craiovei si Roman rateaza de putin coltul lung cu un voleu din marginea careului.

56'

Noul intrat Popa reia cu capul peste poarta dintr-o centrare venita de la coltul terenului. Screciu depasit cu usurinta acolo.

52'

Popa intra in locul lui Tirnovan.

46'

Se reia jocul de la Botosani.

21:34

Pauza la Botosani.

45'

Gol Miron!

Miron preia pe piept in marginea careului advers si deschide scorul cu un sut spectaculos.

38'

Plamada apare la bara a doua si reia slab cu capul spre poarta. A fost offside.

28'

Calancea scoate formidabil sutul lui Roman, de departe jucatorul meciului pana acum.

25'

Incredibila ocazie pentru Botosani la centrarea lui Bus pentru Roman. Acesta se infiltreaza prin spatele lui Bancu si reia cu capul peste poarta.

24'

Roman suteaza din afara careului. O minge care nu-i pune nicio problema lui Calancea.

19'

Gustavo opreste contraatacul gazdelor cu pretul unui cartonas galben.

19'

Datkovic reia cu capul spre poarta din centrarea lui Mitrita. Intervine Cobrea si blocheaza.

18'

Mitrita obtine usor o lovitura libera in jumatatea adversa la un duel cu Plamada.

15'

Trei cornere la rand pentru olteni. In cele din urma gazdele reusesc sa iasa din presiune.

13'

Morutan patrunde la limita terenului dupa un dribling spectaculos, dar acesta nu gaseste pe nimeni cu mingea centrata in forta.

11'

Lovitura libera pentru gazde din lateral stanga. Executa Bus pana la un advers. Botosaniul ramane in presiune si Musat inchide faza cu un sut de la distanta trimis pe langa poarta.

9'

Actiune prelungita de atac a gazdelor ramasa fara rezultat. Morutan a ezitat sa suteze din 16 metri de teama unei contre din partea lui Datkovic.

3'

Tincu vede rapid primul galben al meciului pentru un talpa pe glezna lui Baluta.