3
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait Astra - Poli Timisoara 3-0

Onlinesport.ro transmite live text ultima partida a etapei a 3-a din Liga 1 Betano: Astra Giurgiu - ACS Poli Timisoara. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

De sase ori s-au intalnit Astra si Poli in Liga 1. Patru victorii au obtinut giurgiuvenii, o singura data s-a impus Poli chiar la ultima intalnire in campionat, 2-0 pe teren propriu, pe 27 noiembrie 2016.
22:56

90'

Trei minute suplimentare pentru acest meci.

86'

Bud trimite in poarta, insa golul este invalidat pentru offside.

80'

Galben pentru Bianconi de la Timisoara.

75'

Nicoara intra in locul lui Stan.

62'

Contraatac al gazdelor prin Balaure. Centrarea acestuia trece prin fata portii timisorene.

60'

Moise in locul lui Mrzljak la Astra.

59'

Bianconi intra in locul lui Vasvari la Timisoara.

56'

Pitian intra in locul lui Bejan la Astra.

54'

Gol Balaure!

Balaure majoreaza avantajul gazdelor cu un sut din interiorul careului. Le Tallec l-a intins pe Straton cu un voleu in forta, Balaure a urmarit si a impins mingea in poarta pentru 3-0.

51'

Senzationala faza creata de Le Tallec. Mai intai francezul il depaseste pe Canu si apoi de la peste 30 metri il intinde pe Straton cu un sut in forta.

49'

Bud se desprinde din marcaj si ramane singur cu Iliev intr-un unghi inchis. Blocheaza portarul bulgar al celor de la Astra!

46'

Reincepe partida cu o schimbare in tabara oaspetilor. Mailat a intrat in locul lui Birnoi.

21:50

Pauza la Giurgiu. Revenim cu partea secunda.

45'

Ocazie ratata de Timisoara prin Birnoi. Acesta se trezeste singur cu mingea la picior in careu, insa suteaza pe centrul portii in bratele lui Iliev.

43'

Mrzljak este avertizat pentru un fault asupra lui Cretu.

39'

Minge in dreapta pentru urcarea lui Ciucur. Acesta trage peste poarta Astrei.

37'

Bud vede cartonasul galben pentru o intrare din spate asupra lui Marquinhos.

32'

Tiganasu patrunde in careu si cauta coltul lung cu o minge care se duce afara.

31'

Timisoara rateaza sansa golului la o minge intoarsa de Canu cu capul si care a intalnit transversala dupa o centrare a lui Tiganasu din lovitura libera.

25'

24'

Gol Ionita!

Ionita majoreaza avantajul gazdelor dupa o faza pornita tot din flancul drept. Centrare a lui Balaure si Ionita il executa pe Straton cu un voleu din 7-8 metri.

21'

Gol Polczak!

Astra deschide scorul cu o lovitura de cap a lui Polczak dupa o centrare din lovitura libera.

16'

Centrare periculoasa in fata portii a lui Marquinhos pentru aparitia lui Polczak. Apare Melinte si trimite in corner.

14'

Prima sansa si pentru Timisoara la o centrare din stanga. Bud reia cu capul pe langa poarta.

4'

Continua duelul dintre Marquinhos si Straton. De aceasta data mijlocasul gazdelor a sutat din partea dreapta a careului, iar Straton a respins cu o mana in lateral.

2'

Cretu pierde balonul in marginea propriului careu, recupereaza Marquinhos si acesta cauta poarta cu un sut la coltul lung. Respinge Straton in corner.