1
0
FCSB

Asa am trait Astra Giurgiu - FCSB 1-0

Derby-ul zilei de sambata in Liga 1 Betano s-a jucat la Giurgiu intre Astra si FCSB. Partida a fost live text in aceasta pagina dupa ora 21:00.Apasati aici pentru live video

22:57

90'

Balasa rateaza sansa egalarii pentru FCSB cu un sut din interiorul careului.

87'

Iliev respinge in extremis lovitura de cap a lui Tanase, cea mai mare ocazie a FCSB.

87'

Gheorghe in locul lui Bus.

83'

Mrzljak rateaza incredibil singur cu portarul. FCSB e total absenta de pe teren. Nimeni nu mai stie pe ce post joaca. Un haos total.

80'

Radunovic intra in locul lui Llullaku.

78'

Momcilovic intra in locul lui Qaka si evolueaza fundas central alaturi de Balasa, in timp ce Planic este urcat varf!

77'

Teixeira primeste in careu de la Morutan si alege pasa in locul unui sut la poarta, apoi Morais trage peste poarta.

74'

Qaka nu mai poate continua si merge direct la vestiare.

74'

Bus avertizat pentru un fault asupra lui Qaka. O interventie urata fara nicio treaba cu sportul.

71'

Morais trimite pentru Tanase in fata portii. Acesta trimite alaturi.

71'

Biceanu in locul lui Rosu la Astra.

70'

Cea mai frumoasa actiune a meciului e creata de tanarul Morutan. Acesta scoate doi adversari din joc si trimite peste poarta.

67'

Teixeira trimite spre poarta dupa o centrare din corner. Prima faza periculoasa a FCSB in aceasta repriza.

63'

Avertisment si pentru Planic pentru o intrare la Rosu.

61'

Qaka vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Mrzljak.

60'

Bus scapa singur cu Balgradean, intra in unghi si trimite in plasa laterala.

50'

Mrzljak vede cartonasul galben dupa o interventie inutila asupra lui Qaka.

46'

Suporterii stelisti in numar de maxim cateva sute au parasit stadionul in urma unor incidente cu fortele de ordine.

46'

9'

Llullaku vede galbenul pentru un gest nesportiv pe banca de rezerve.

22:07

Nedelcu si Coman sunt jucatorii inlocuiti.

22:05

Morutan si Qaka vor intra la FCSB.

21:50

S-a incheiat prima repriza.

43'

Gol Llullaku!

Albanezul Llullaku deschide scorul cu o lovitura de cap din sase metri. Din nou a gresit Morais.

42'

Cea mai mare ocazie a meciului e ratata de Moise cu un sut din cadere la centrarea lui Balaure. Totul a plecat de la o eroare comisa de Morais in flancul stang. Balgradean a respins in extremis in corner.

38'

Faza fixa pentru FCSB ramasa fara rezultat. Centrare in careu si mingea e respinsa de giurgiuveni.

31'

Nedelcu incearca sutul de la distanta si mingea se duce putin peste transversala.

28'

Popescu patrunde in viteza in careu si suteaza in forta pe coltul scurt. Respinge Iliev!

22'

Teixeira preia in careul giurgiuvean si trimite in cealalta extrema pentru Benzar. Mingea iese afara protejata de Llullaku.

21'

Tanase faulteaza in atac la un duel aerian cu Erico.

16'

Moise reia peste poarta din marginea careului.

15'

Balasa respinge in corner o centrare venita din dreapta. Astra periculoasa.

12'

Dupa un inceput dominat de FCSB, cei de la Astra au echilibrat partida si sunt din ce in ce mai prezenti in jumatatea adversa.

7'

Rosu il prinde pe Planic cu piciorul in pamant si fundasul sarb se resimte. Intervine staff-ul medical al FCSB.

6'

Stan trimite pe langa poarta dupa o faza creata in urma patrunderii lui Llullaku pe stanga. Se vad primele slabiciuni in defensiva stelista.

5'

Morais reia periculos spre poarta, insa mingea se opreste in piciorul unui jucator de la Astra. Iliev iesise gresit din poarta pe centrarea lui Coman din corner.

4'

Iliev blocheaza lovitura de cap a lui Tanase din centrarea lui Benzar.

3'

Nedelcu il deschide in dreapta pe Benzar, iar centrarea acestuia ajunge in careu la Man. Resping astralii, dar FCSB ramane in presiune.

1'

Start de partida la Giurgiu cu patru minute de intarziere fata de ora oficiala.

20:58

11:06

Astra vs FCSB în Liga 1: 34 jocuri - 11 victorii Astra - 7 remize - 16 victorii FCSB.

Palmares cu Astra gazdă: 17 jocuri - 9 victorii Astra - 4 remize - 4 victorii FCSB.

11:06

Pentru FCSB este al 71-lea campionat, echipa ros-albastra avand cele mai multe meciuri pe prima scena potrivit statisticilor LPF: 2154 de jocuri (1199 victorii - 500 remize - 455 înfrângeri)!