1
FCSB
Oaida 28'

Asa am trait Astra - FCSB

Etapa a 4-a s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre Astra Giurgiu si FCSB. Partida a fost live text in aceasta pagina.

22:54

Final de meci.

82'

Kitanov respinge sutul lui Coman dintr-o lovitura libera.

75'

Gol Alibec!

Vina paseaza gresit si practic il serveste pe Alibec si fostul atacant de la FCSB nu iarta din interiorul careului.

70'

Coman suteaza pe centrul portii dintr-o lovitura libera.

62'

Ultima schimbare la FCSB: Coman in locul lui Oaida.

61'

Soiledis ia o faza pe cont propriu si suteaza periculos pe poarta. Respinge Kitanov in lateral. NImeni acolo de la FCSB.

57'

Grahovac apare la finalizare si reia cu capul peste poarta.

54'

Vlad respinge in corner mingea centrata de Radut dintr-o lovitura libera.

50'

Ovidiu Popescu vede galben pentru un fault asupra lui Alibec.

22:05

Tanase intra in locul lui Gikiewicz la FCSB.

40'

Vina intra in locul lui Balasa, jucator care se duce direct la vestiare. Ar putea fi ultimul meci al lui Balasa la FCSB.

37'

Gikiewicz reia pe langa poarta. Prima faza a atacantului polonez adus de FCSB in urma cu doar cateva zile.

29'

Foarte aproape de gol trec cei de la Astra dupa o faza fixa. Dima reia cu capul si Cristea respinge de pe linia portii. Apoi a revenit Vlad si a respins in corner.

28'

Gol Oaida!

FCSB egaleaza printr-un sut al lui Oaida deviat cu sansa. O faza creata de Soiledis in flancul stang.

26'

Minge in careu la Balaşa. Acesta suteaza cu sete si rateaza poarta.

20'

Gol Gheorghe!

Balasa pierde usor mingea in propria jumatate, Alibec ii paseaza lui Valentin Gheorghe si acesta deschide scorul cu un sut din marginea careului.

18'

Moutinho ia o faza pe cont propriu si suteaza cu stangul pe langa poarta.

8'

Parada senzationala a lui Vlad la sutul lui Alibec din lovitura libera.

6'

Pantiru urca pe stanga si suteaza pe langa poarta. O actiune energica.

4'

Mingea centrata de Soiledis il loveste in mana pe Dima. Nu se acorda penalty pentru FCSB!