0
0
Universitatea Craiova

Asa am trait Academica Clinceni - Universitatea Craiova

Echipa din Clinceni a revenit acasa pe propriul stadion la meciul cu Universitatea Craiova programat duminica, de la ora 15:00, in etapa a 14-a in Liga 1.

16:54

90'

Fortes reia cu capul peste poarta la ultima faza a meciului. Piturca e disperat pe margine.

69'

Parada senzationala din partea portarului Valceanu la sutul lui Cicaldau din lovitura libera.

66'

Noul intrat Mihaila incearca sutul de la distanta si nu trimite deloc rau.

65'

Piturca il trimite in teren pe Mihaila in locul lui Zakaric. Inca un meci in care bosniacul n-a confirmat.

61'

Ivan se alege cu un avertisment dupa o reactie nervoasa. Achim de la gazde vede si el galben pentru lovirea atacantului oltenilor.

52'

Cea mai mare ocazie a reprizei este ratata de Cicaldau dupa un sut din afara careului. Mingea se duce putin peste transverasla.

49'

Ce moment frumos! In replica, suporterii din Clinceni scandeaza si ei numele lui Ilie Balaci in aplauzele fanilor Craiovei.

49'

Cornerul oltenilor executat de Zakaric pentru Balasa ramane fara rezultat.

48'

Ivan, jucator intrat in prima repriza in locul lui Bairam, apare la finalizare si este blocat in ultimul moment.

46'

Suporterii olteni au pregatit un moment special dedicat lui Ilie Balaci.

46'

15:49

Pauza la Clinceni.

40'

Eroare a lui Acka si apare Pigliacelli la peste 40 de metri de poarta pentru a respinge.

36'

Cate un galben pentru Cebotaru si Cosic dupa un duel la marginea terenului.

26'

Raspunde si Clinceniul dupa o lovitura de la colt. Vojtus reia peste poarta si rateaza deschiderea scorului.

21'

Inca o ocazie pentru Craiova la sutul lui Roman.

9'

Centrare din corner si Balasa reia cu capul in transversala.

1'

A inceput meciul de la Clinceni.

0'

Academica Clinceni: Vâlceanu - Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Pîrvulescu - Şut, Cebotaru - Merloi, R.Ion, Achim - Vojtus

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Acka, Bălaşa, Bancu - Ivanov, Cicâldău, Cosic - Zakaric, Roman, Baiaram